10 вересня, 13:54

Посадовиця, яку звинувачують у неефективному використанню коштів, відтепер працюватиме у Департаменті освіти Івано-Франківської ОДА

Екс-начальника Управління освіти Богородчанської РДА Оксану Савчук, яку звинувачують у неефективному використанні бюджетних коштів, перевели на посаду головного спеціаліста відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти Івано-Франківської облдержадміністрації.

В Управлінні освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА повідомили, що 5 вересня було видано розпорядження першого заступника голови РДА Івана Загірняка щодо переведення Оксани Савчук до Департаменту освіти ОДА.


Перед тим посадовиця близько восьми місяців обіймала посаду начальника в Управлінні освіти Богородчанської РДА. Нещодавно на сесії районної ради розглядалось звернення щодо відсторонення її від роботи та проведення контролю за використанням коштів освітньої субвенції у сумі 4 млн. 592 тис. грн.

 «Те, що ми виявили в освіті на Богородчанщині – це нахабство, якого світ не бачив. Це обман освітянської спільноти, жителів району. Неадекватна поведінка керівника освіти району Оксани Савчук межує на грані здорового глузду. Адже за такий короткий проміжок часу наробити стільки біди для освіти району, то треба вміти. Це є «вищий пілотаж» корупції і дерибану бюджетних коштів», - говорить голова Богородчанської районної ради Михайло Головчук.

Як йдеться на сайті Богогородчанської районної ради, історія цієї резонансної справи триває від початку року. Тоді у районі виник залишок коштів освітньої субвенції розміром 4 мільйони 592 тисячі гривень. 6 березня на сесії районної ради депутати направили ці гроші на закупівлю необхідної для шкіл району техніки та приладдя. Через деякий час обладнання було закуплено та відправлено у навчальні заклади.

У липні начальник управління освіти Савчук надіслала до районної ради ще один лист з проханням виділити кошти у сумі 3 млн. грн. Тоді депутати вирішили перевірити, як була освоєна попередня субвенція.

Виявилось, що абсолютна більшість товарів надійшла від підприємця М. Яцука, який зареєстрований на хаті  у селі Сівці-Калуській Калуського району. У нього немає жодного найманого працівника, а річний товарообіг у 2017-му становив всього 3 тисячі грн. Цікаво, що працював цей підприємець тільки з Богородчанським управлінням освіти, і за 5 місяців цього року наторгував 2 млн. 893 тис. грн. Все відбувалось без проведення тендерів, тобто прикривались допороговими закупівлями (до 200 тис. грн.).

Під час перевірки також з'ясувалось, що ціни на приладдя, яке придбала начальник Управління освіти Савчук, значно вищі від ринкових.


Окрім того, придбаний товар поганої якості, застарілий та без жодних гарантій. Їх асортимент вражає, адже поряд з меблями, холодильниками, м'ясорізками, мікроскопами, карнизами, тюлевими виробами тощо, у школи нашого району постачалися також розчинники, вапно і цемент.

За підсумками засідання президії та постійної комісії районної ради з питань освіти було вирішено результати проведеного моніторингу направити у райдержадміністрацію для проведення службової перевірки. На цей час відсторонити Оксану Савчук від займаної посади.

Матеріали про нераціональне використання бюджетних коштів екс-начальником Управління освіти Савчук Оксаною було направлено голові облдержадміністрації Денису Шмигалю, директору Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктору Кімаковичу.

Відомо, що наразі відкрита кримінальна справа по цьому.

Натомість надалі надходять нові скарги щодо діяльності Савчук. Зокрема, директори навчальних закладів Богородчанщини надали інформацію щодо отримання матеріально-технічного забезпечення. Зокрема, наголошують на тому, що для учнів нової української школи закупили дидактичне обладнання не в повній кількості та таке, що не відповідає вимогам НУШ. Наприклад, алфавітні абетки-мозаїки закупили російською мовою при тому, що в школах району російська не викладається. Натомість не придбано жодної абетки українською мовою.


Також обладнання придбано не в достатній кількості: одне на цілий клас при потребі одне на учня. Більшість обладнання для шкіл передано без накладних і будь-якої документації. Наприклад, для Порогівської ЗОШ дирекції не надали жодної накладної.

Директори, яким надали документи на продукцію, скаржаться, що ціни не відповідають якості, а обладнання китайське без сертифікатів якості.Неодноразово батьки і педагоги звертались щодо проблем освіти району, в тому числі нової школи і до депутата Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Марії Рудик.

«Мене обурює, що більшість шкіл району  є неготові до початку навчального року. До мене особисто надходять звернення з освітніх закладів з різних питань. Не розумію чому екс-начальник Управління освіти Савчук не вжила жодних заходів щодо їх вирішення. Забезпечення нової української школи чомусь здійснюється тільки тепер, в той час, коли кошти на придбання дидактичних матеріалів у сумі 476 тис. були виділені ще у квітні та направлені як субвенція на Богородчанське управління освіти. А те, що придбано, не відповідає жодним вимогам та нормам та є далеко не в достатній кількості. Окрім того, в деяких школах району батьків першокласників зобов’язуть здавати гроші на придбання телевізорів та іншої техніки.

Мене дивує, як людину, яка за півроку вмудрилась завдати стільки шкоди для освіти Богородчанщини і на яку відкрита кримінальна справа, перевели на значну посаду в Департамент освіти Івано-Франківської ОДА. І вона тепер фактично коруватиме процес формування нової української школи в області», - каже Рудик.

Відзначимо, що нещодавно у Кривецькому НВК батьки звинувачували начальника Управління освіти Богородчанської РДА Оксану Савчук у закупівлі книжок незадовільної якості.