7 червня, 12:18

Черговий конфлікт у Кривецькому НВК: батьки звинувачують Управління освіти Богородчанської РДА у закупівлі книжок незадовільної якості та за завищеними цінами

Батьки дітей, які навчаються у Кривецькому НВК, що у Богородчанському районі, б’ють на сполох. Кажуть, що для школи завезли книги, які є застарілими, в незадовільному стані і не відповідають програмним вимогам предметів. Хоча ціни на них завищені у декілька разів.  

З цією проблемою звернулись до голови Богородчанської районної ради Михайла Головчука, а також до депутата Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Марії Рудик.

«Ситуація з грибком в Кривецькому НВК давно відома. Тут він уразив всі приміщення в тому числі і бібліотеку, книжки з якої були списані та здані на макулатуру. Після цього діти залишились без жодної книжки. Батьки звернулись до голови райради щодо забезпечення бібліотечного фонду. У лютому місяці з вільного залишку районного бюджету на це виділили 100 тисяч гривень. Розпорядником коштів призначили Відділ управління освіти Богородчанської РДА», - розповідає Марія Рудик.

За словами батьків, формувати список переліку книжок начальник Управління освіти Оксана Савчук забов’язала методиста Кулібабу Марію.

«В результаті книжки, які були завезені до школи, взагалі не відповідали переліку вимог щодо навчання. Вони старі, брудні, подерті, не відповідають вимогам програми. Окрім того, ціна на них завишена у 2-3 рази», - розповіла заступник голови батьківського комітету Юлія Портей.


Депутат облради Марія Рудик додає:

«Фото, які мені надали батьки, свідчать про жахливу якість завезених книжок. Окрім цього, на них видно, що на кількох ящиках була приліплена накладна з «Нової пошти», де вказано, що платником є Кулібаба Василь Григорович, а книжки відправлені від приватної особи зі Львова і оплачено за них готівкою. Як могли бюджетні кошти потрапити у руки пану Кулібабі, а він розраховувався ними за цю літературу – велике питання. Додам, що приватним підприємцем, з ким підписаний договір про закупівлю літератури, є зовсім інша фізична особа Макаренко Любов Дмитрівна, яка зареєстрована в селі Манява, вул. Сиглова, будинок 93. Хоча, як мені повідомили батьки, по факту за такою адресою даного підприємства не існує. І жодного книжкового магазину чи видавництва в селі Манява немає».


Зі слів Марії Рудик, згідно договору підприємець мав забезпечити новою якісною літературою. А замовник Управління освіти мало її отримати.

«Обурює, що книжки порвані, брудні, старі, з цінниками інших магазині, рік видавництва – 2004, 2006. Та взагалі не відповідають вимогам програми. Багато літератури, яку не вивчають у школі і яка не потрібна з жодного предмету. Складається враження, що зібрали всю макулатуру і привезли у Кривецький НВК без накладної, акту передач чи будь-якого іншого підтверджуючого документу. Як повідомила в присутності батьків в.о директора школи Богославець Галина, вона нічого не підписувала і коли книжки завезли, вона була на курсах. Побачивши весь цей хлам, батьки поїхали в Управління освіти вимагати накладної. Їм не дали, бо сказали, що бухгалтер відсутній. Коли багато разів батьки звертались, бухгалтерія таки надала договір, який зареєстрований був на Прозоро, і додатки до нього. Ті книжки, які замовлялись у переліку і були у договорі, та ті, які поступили до школи – це зовсім інша література», - розповіла депутат обласної ради.


В той же час начальник Управління освіти Богородчанської РДА Оксана Савчук говорить, що батьки Кривецького НВК самі визначали підприємця, від якого вони хочуть закупити книги. А також їх перелік. Узгоджували це питання з вчителями.

«На даний час є невелика кількість книжок, яка не задовільняє батьків. І вони будуть в установлений термін замінені», - каже Савчук.

Батьки цю інформацію відкидають і називають її брехнею.

В той же час голова Богородчанської районної ради Головчук Михайло визнає факт незадовільної якості книжок і закупівлі їх за завищеними цінами.

«Я бачив ті книжки, велику різницю у цінах. Районна радою було здійснено моніторинг завезених книжок,. Результати показали, що ціни завищені і то набагато. Від районної ради ми направили звернення в адміністрацію, а також звернення від батьків і депутата обласної ради щодо проведення службової перевірки. Поки ситуація вивчається. Очікуємо відповіді», - розповів Головчук.


В той же час заступник голови Богородчанської РДА Василь Поштарюк у відповідь на депутатське звернення Марії Рудик надав інформацію, що Управлінням освіти створена робоча група по укомплектуванню бібліотечного фонду Кривецького НВК. 

"Дивна ситуація виходить, тобто Управління освіти само себе перевіряє", - каже Рудик.