Участь у акціях з вимогами ухвалити новий виборчий закон за відкритими списками без мажоритарки, за ухвалення антикорупційних законів.
— політична партія, яка утворилася після Майдану та об’єднала людей, які здебільшого ніколи не були в політиці, вирішили взяти на себе відповідальність та кинути виклик системі.
Це партія якісно нового формату БЕЗ ОЛІГАРХІВ, де немає «вождізму», є чіткі критерії відповідності до членства у партії, де немає місця фінансовій вигоді чи «кумівству», а тільки ідеї, які стоять вище власних інтересів.
Вважається офіційною датою створення партії ВОЛЯ.
Одразу ж партійці ВОЛІ задекларували чіткі ідеї, за які розпочали боротьбу – люстрація, деолігархізація та демонополізація економіки, децентралізація влади, зміна виборчих правил, ухвалення антикорупційних законів, зняття депутатської недоторканності, право на захист та створення армії за зразками Швейцарії та Ізраїлю, збереження екології та ін.
Низка акцій за прийняття люстраційного закону «Про очищення влади», співавтором якого став нардеп від ВОЛІ Юрій Дерев’янко. Ухвалення даного закону стає першою перемогою партійців ВОЛІ на державному рівні, вони продовжують тиснути на владу, аби чиновники та судді, що підпадають під дію закону були звільнені.
ВОЛЯ започаткувала всеукраїнську громадську ініціативу "Національний кадровий резерв" - створення публічної бази кадрів, які кваліфіковано і ефективно зможуть замінити люстрованих чиновників.
Один з лідерів партії ВОЛЯ Юрій Дерев’янко вдруге стає народним депутатом, здобувши на парламентських виборах 70% підтримку виборців 87 округу на Івано-Франківщині.
В результаті акцій протесту домоглись звільнення скандального корупціонера - гендиректора ДП «Укрспирту» Михайла Лабутіна.
ВОЛЯ розробляє пакет «антиолігархічних» законів, проводить акції на їх підтримку та врешті домагається прийняття правок, які зберігають частину соціальних виплат та наповнюють Держбюджет-2015 за рахунок олігархів.
ВОЛЯ у різних містах України проводить акції протесту «Затягни паски олігарху», нардепи від ВОЛІ у Раді вимагають внести зміни до закону про трансфертне ціноутворення, аби олігархи не ухилялись від сплати податків.
Розпочинається масштабна боротьбу з незаконною вирубкою лісів на Західній Україні, в результаті чого вподальшому було відкрито десятки кримінальних проваджень.
Акція у Києві «Що ви зробили за рік?» проти бездіяльності влади з вимогами завершити процесу люстрації та проведення реформи державного управління, знищити корупційних схем та монополій в економіці, реформувати місцеве самоуправління, назвати і покарати замовників вбивств на Майдані.
ВОЛЯ у Верховній Раді реєструє низку законопроектів щодо індексації зарплат, повернення соціальних виплат та передачі частини доходів місцевим бюджетам, про заборону колекторських компаній тощо.
Ініціювання закону про засади державної Стратегії деолігархізації України, який передбачає перевірки законності приватизації підприємств в галузях металургії, хімії, нафтогазовій сфері; удосконалення законодавства з метою запобігання впливу олігархів на виборчий процес, та проводить акції з вимогою ухвалення Стратегії.
Крім того, ВОЛЯ започатковує інформаційну кампанію по роз’ясненню нових правил надання субсидій, введених з 2015 року.
ВОЛЯ стає першою політичною силою, яка починає роз’яснювальну роботу з децентралізації та розробляє типовий Статут ОТГ, аби захистити права громад, проводить тренінги з підготовки фахівців, які проводитимуть роз’яснювальну роботу.
За підтримки ВОЛІ на чолі з нардепом Юрієм Дерев’янком у Києві, Львові, Одесі та Івано-Франківську стартує експериментальний проект «Школяр-програміст», в рамках якого талановиті учні можуть отримувати повноцінну освіту програміста з міжнародними сертифікатами ще до закінчення школи.
У різних містах України активісти ВОЛІ виходять на акції «НІ – касовим апаратам» на підтримку малого бізнесу, нардепи від ВОЛІ стають співавторами відповідного законопроекту.
Люди ВОЛІ в різних містах інспектують дороги та перевіряють ефективність використання коштів на їх ремонт, ініціюють проведення перевірки якості газу, борються з незаконними забудовами, видобутком бурштину та піщано-гравійної суміші, вирубкою лісів, борються за вирішення екологічних проблем, відстоюють інтереси бійців АТО у земельних питаннях, проводять благодійні акції, роз’яснення щодо ОСББ та ін.
Спільно з NDI волівці проводять серію тренінгів для майбутніх кандидатів в депутати.
Партія ВОЛЯ стала лідером серед молодих політичних сил за результатами місцевих виборів та отримала представництво у 8 областях України. Це 433 депутати у 143 місцевих радах різного рівня та 4 міських голови. ВОЛЯ створила фракцію в Івано-Франківській обласній раді, яка сьогодні залишається єдиною справжньою опозиційною фракцією в раді.
Отримала найбільшу фракцію та голів у Верхнянській ОТГ та Старобогородчанській ОТГ на Івано-Франківщині.
Депутати від партії ВОЛЯ рад різних рівнів, за підтримки Юрія Дерев’янка у Верховній Раді продовжують боротись за ідеї, задекларовані у своїй програмі: оголошують війну лісовій та «шутровій» мафії, ініціюють проведення перевірки якості газу, впровадження в місцевих радах системи «ProZorro», борються за фінансування доріг, протидіють дерибану землі та ініціюють її інвентеризацію, викривають корупційні схеми та недоотримання громадами податків у нафтогазовидобувній та екологічній галузях, борються за права ОТГ, ініціюють створення у місцевих радах комісій з питань учасників АТО та реабілітаційного центру на Прикарпатті та ін.
Влада організовує замовну сфальшовану справу проти мера Вишгорода від партії ВОЛЯ Олексія Момота з метою усунути його з посади, яка врешті розвалилась.
«ВОЛЯ» домогался від Кабміну тимчасової заборони санітарно-оздоровчих рубок Карпатского лісу, під видом яких нещадно вирубували ліси, та звільнення голови Держлісагенства Олександра Ковальчука.
Нардеп від ВОЛІ Юрій Дерев’янко реєструє в парламенті законопроект 4696-1, яким вводиться кримінальна відповідальність за "кнопкодавство" у Верховній Раді та виступає проти приватизації Одеського припортового, Центренерго, Укрспирту та Укрпошти в умовах війни. ВОЛЯ у Раді об’єдналась з іншими демократичними силами, щоб припинити підвищення тарифів та узурпацію влади Президентом України.
Партія ВОЛЯ разом з косівськими активістами пікетувала стіни Мінекології з вимогою чесного і прозорого конкурсу на посаду директора НПП «Гуцульщина», за зверненнями волівців було відкрито кримінальне провадження щодо незаконних рубок на території парку.
Боротьба за розблокування процесу об’єднання територіальних громад, за ухвалення законопроектів №4355 щодо передачі земель поза межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ і №3038, згідно з яким 5% ренти від газу та нафти розподіляється між місцевими бюджетами, за створення госпітальних округів у гірських районах – Косівського та Надвірнянського.
Перемога на виборах в п’яти ОТГ Івано-Франківської області (Більшівцівська, Космацька, Нижньовербізька ОТГ) та Житомирської області( Коростишівська та Попільнянська). На виборах до Коростишівської міської ради волівці набрали 12% та перегнали БПП.
ВОЛЯ виступає за врегулювання на законодавчому рівні питання «права на захист» з можливістю надання громадянам права мати легальну короткоствольну вогнепальну зброю, придбану під жорстким контролем держави, а також можливості нею користуватися згідно з закону.
Зусиллями фракції ВОЛЯ Івано-Франківська обласна рада відмовляє компанії екс-регіонала Злочевського ТОВ «ПАРІ» у наданні в користування ділянки надр на Прикарпатті.
Зусиллями фракції ВОЛЯ Івано-Франківська обласна рада відмовляє компанії екс-регіонала Злочевського ТОВ «ПАРІ» у наданні в користування ділянки надр на Прикарпатті.
Партія ВОЛЯ об’єдналась з партією РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі.
Акція проти покриття Генпрокуратурою корупційних схем в лісовій галузі. Після озвучених під час акції корупційних схем та “такс” в Держлісагенстві, було звільнено з посади в.о. голови Агентства Христину Юшкевич
Акція біля Апеляційного суду м.Києва з вимогою взяти під варту «хрещеного батька» української корупції Миколу Мартиненка.
Участь у акціях біля Верховної Ради за зняття депутатської недоторканності з нардепів-корупціонерів.
За участі РУХУ НОВИХ СИЛ та інших політичних сил відбулася акція за Велику політичну реформу з вимогою:
- створити Антикорупційний суд
- скасувати депутатську недоторканність
- прийняти новий закон про вибори
В той же день біля Верховної ради України був розгорнутий наметовий табір.
Наймасштабніші після Революції Гідності акції, Віче та Марші за імпічмент Порошенка, звільнення Луценка, ухвалення виборчого кодексу, створення Антикорупційного суду, зняття депутатської недоторканності. Такі ж акції, крім столиці відбуваються у різних містах України, загалом на акцій вийшло більше 100 тисяч людей.
Ініціювання початку парламентської процедури імпічменту Президента Петра Порошенка та збір підписів нардепів під відповідним поданням. Загалом зібрано 64 підписи.
Народний депутат Юрій Дерев’янко заявляє про намір балатовуватись на посаду Президента України з програмою неоекономіки, цифрової держави, переходу до прямої демократії та планом припинення війни і повернення окупованих та анексованих територій.
Участь у акціях на підтримку доступного розмитнення автівок на іноземній реєстрації. Юрій Дерев’янко пропонує автомобілістам дійти спільної вимоги – розмитнення у 10% або виключення з уже ухваленого Радою антинародного закону коефіцієнту віку у розрахунку акцизу, та спільно підготувати законопроект.
Всеукраїнська акція «НІ виборам за законом Януковича!» біля Верховної Ради з метою дотиснути ухвалення народними депутатами нового виборчого кодексу.
Участь у акції протесту «Мовчання вбиває» біля Адміністрації Президента проти свавілля правоохоронних органів і бездіяльності влади у розслідуванні нападів на активістів.
ВОЛЯ припиняє партнерство у РУСІ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі, дане рішення підтримують 90% партійних організацій РНС.