20 лютого, 09:50

В облраді розкритикували роботу Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА

Нелогічність, яка заведе нас у глухий кут та системна криза – саме так охарактеризували роботу Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації голова обласної ради Олександр Сич та депутат від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк.

Свої зауваження щодо роботи Департаменту вони висловили під час засідання президії облради. Зокрема, Олександр Сич заявив про нефаховість чиновників:

«Якби ви були частиною апарату обласної ради, то я б вас порозганяв».

В свою чергу, Олег Атаманюк додав:

«Це все наслідки нищення системи охорони здоров’я, яке здійснював Департамент впродовж трьох років. Ми сьогодні маємо виконуючого обов’язки Департаменту, яка не має медичної профільної освіти. І це дивує. Адже в період реформ у нас мала б бути дуже чітка позиція, яка в першу чергу, формується департаментом і таку посаду має займати як мінімум лікар».

Депутат облради від «ВОЛІ» також звернувся до виконуючого обов’язки голови Івано-Франківської ОДА Віталія Федоріва:

«Терміново робіть порядок з кадровою політикою в Департаменті, бо з 1 квітня ми будемо мати катастрофу в галузі охорони здоров’я».

На думку депутата, за всю ситуацію, яка склалась, несе відповідальність як колишній директор Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, так і сьогоднішній виконуючий обов'язки:

«Всі ці проблеми почались не сьогодні, а вже тривають впродовж останніх років. В період реформ має значення активна позиція керівників. Саме Департамент має стати рушійною силою впровадження реформ в області. Для цього першочергово потрібно мати знання, розуміння проблем і бажання змінювати галузь».

Депутат сподівається, що виконуючий обов’язки голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів втрутиться у проблему з діяльністю Департаменту і прийме правильне рішення для того, щоб уникнути катастрофи у сфері охорони здоров’я.