25 вересня, 10:25

Ольга Ситник розповіла, як прийняті минулого тижня закони вплинуть на підприємців (ВІДЕО)

18-20 вересня Рада ухвалила низку законів, які ускладнюють роботу людей, які продають товари через інтернет, дещо спрощують процедуру податкової звітності, відкривають доступ підприємців до держзакупівель та ліквідовують корупційну складову при будівництвах в містах. 

Про це розповіла одна з лідерів партії «ВОЛЯ» Ольга Ситник у своєму блозі на ютуб-каналі. 

«Для людей, які купють та продають речі через Нову Пошту, користуючись накладеним платежем, а також, продають товари на OLX новини погані. Вже через 6 місяців, з квітня 2020 року, так працювати вони не зможуть. Накладені платежі Новою поштою, продаж навіть свого непотрібного майна на OLX стане незаконним. Таким людям потрібно зареєструватися ФОПами, сплачувати податки та найняти бухгалтера – а це приблизно 55 тис.грн. на рік додаткових витрат», - пояснила політикиня. 

«Для, до прикладу, власнків будівельних компаній новини кращі. Їм більше не доведеться платити корупційну ренту - «пайовий внесок» міському голові. Їх бізнес стає безпечніший. Вони отримують можливість вигравати державні замовлення через ProZorro. Безпечнішим стає і отримання кредитів - тепер вони будуть без обману та прихованих відсотків, - пояснила вона. – У обох випадках з 1 липня спроститься податкова звітність, на кілька папірців стане менше».

Вона пояснила, що закони №1053-1 і 1073 передбачають, що ФОПи мають видавати чеки через РРО або в електронній формі. 

«Кожна людина, яка запідозрила, що з чеку несплачений податок, може зайти на сайт ДФС в свій електронний кабінет, ввести номер чеку і перевірити чи сплачений податок. Якщо ні – то ФОП має повернути людині так званий «кешбек» - всю суму товару на банківську карту», - пояснила вона.

Таким чином, за її словами, законотворці хочуть стимулювати детінізацію ринку.

«Втім така система виключає можливість накладного платежу на Новій пошті і виключає можливість торгувати вживаними товарами на OLX. Думаю з’являться якісь посередники, ФОПи, які надаватимуть такі послуги, але такого як є зараз не буде»

Крім того, згідно з цими законами, з квітня 2020 року ФОПи 2 і 4 групи, які мають більше як 1 млн грн обороту, а також всі ФОПи, які продають товари чи послуги через інтернет, надають кур’єрські послуги, торгують складною технікою, мають пункти обміну валют, АЗС, торгують лікарськими засобами, ювелірними виробами, вживаними товарами, в сфері громадського харчування, надають туристичні послуги, готельні послуги або торгують автозапчастинами мають перейти на систему РРО. 

«Уряд обіцяє, що створить умови, коли можна буде через смартфон підключитись до їх системи і видавати електронні чеки. Всі інші категорії мають підключитись до цієї системи з січня 2021 року. Тут виникає багато питань, електронний чек зобов’язані всі видавати, а паперовий ні. Якщо бабуся піде в супермаркет, вона повинна мати смартфон, щоб отримати електронний чек», - відзначила вона. 

Ситник додала, що згідно з законами, вся інформація про операції буде зберігатись на сервері ДФС.

«Закон про ФОПів нагадує мені вислів «треба задусити ФОПів в зародку поки вони не стали олігархами». Якщо б громадяни бачили, що олігархи сплачуютья всі податки, що всі державні сервіси надаються правильно, що система відкатів припинилася, всі б сплачували податки. Починати зміни з ФОПів неправильно, вони намагаються виживати і заробляти в тих умовах, які зараз є»

Крім того, Рада ухвалила закон №1080 - про декриміналізацію фіктивного підприємництва, за яким правоохоронці менше тиснутимуть на бізнес; №1072 та 1057 - об’єднання звітності ЄСВ та ПДФО - до 1 липня ДФС розробить всі типові бланки і звітність про ці два податки подаватимуть в одній спрощеній форми.

Ольга Ситник звернула увагу на закон №1059, за яким «пайовий внесок» визначається фіксованою сумою, що має сплачуватися до бюджету міста.

«Зараз будь-який забудівельник, який будує комерційну нерухомість або житло в місті має платити пайовий внесок на розбудову інфраструктури міста. Як він його сплачує і який відсоток встановлює місто. Це величезна годівниця для міських голів за те, що вони робили меншим пайовий внесок, отримували квартири і т.д. Новим законом встановлдена єдина форма пайової участі – фінансова і єдиний відосток,який сплачується в бюджет міста», - зазначила вона. 

Ще два важливі закони - №1076 – який удовсконалює ProZorro, зобов’язує використовувати систему для закупівель від 50 тис. грн. та закон №1085-1, який забороняє обман при рекламі кредитів.

«Рекламують кредити під 0%, а в договорах закладають умови з прихованими відсотками, люди попадаються, їм дзвонять колектори, вимагають заплатити те, на що вони не погоджувалися. Тепер Рада зобов’язала банки і фінустанови показувати справжні кредитні ставки, ніяких прихованих бути не може. Договір можна укладати в електронній формі. І головне – тепер відповідальність покладається і на фізособу, яка видавала кредит (850 -3400 грн за кожен випадок) і на фінустанову ( 10 тис грн). Люди будуть більш захищені, отримуючи кредити», - пояснила Ситник.