9 липня, 09:11

Ольга Ситник (Галабала) назвала причини проросійського реваншу та поаплодувала заяві Зеленського (ВІДЕО)

Заява Зеленського щодо провокації Медвечука з каналом NewsOne є правильною, але після неї мають слідувати чіткі дії РНБО. Причини проросійського реваншу виходять із політики Порошенка та його бізнес інтересів з проросійськими силами. 

На цьому наголосила одна з лідерів партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала у своєму відеоблозі, інформує прес-служба партії «ВОЛЯ».

«Це нетипова заява, всі політики старого шаблону постійно намагалися грати на протистоянні Росії і України, маніпулюючи питанням української мови. Вся політика минулого була спрямована на розділення країни. Анексія Криму, окупація Донбасу, війна з Росією - наслідки цієї політики розділення», - наголосила вона. 

Заява Зеленського і його оцінка подій є дуже важливою, але за цією оцінкою, на думку Ольги Ситник мають слідувати чіткі дії.

«РНБО має інструменти, які може задіяти для того, щоб або позбавити ліцензії проросійські канали або накласти інші санкції на Медведчука. Ми вже й так багато пропустили, рейтинг партії Медведчука - 13%, в Опоблоку рейтинги також ростуть, ми можемо мати в Парламенті 20% проросійських сил, тому ситуація з провакацією NewsOne має бути використана, щоб поставити крапку в засиллі російської пропаганди», - переконана вона. 

Політикиня звернула увагу, що регіонали Портнов, Клюєв, Шарій, Іванющенко уникали кримінальної відповідальність через суди, сформовані Порошенком.  

Крім того, Ситник (Галабала) назвала три гучні факти зацікавленості Порошенка у співпраці з проросійськими силами. 

1. Міністр екології Уряду Януковича Злочевський створив одну з найбільших приватних нафтогазовидобувних компаній Burisma. Після Майдану він втік, і над ним начебто тривало кримінальне переслідування, але воно закінчилось в лютому 2018 року, коли з нього були зняті обвинувачення і йому почали сприяти у наданні спецдозволів на видобування надр. Це тому, що Порошенко де-факто став співвласником Burisma. 

2. Олігарх Ахметов. Він спочатку був неугодний і НКРЕКП, яку очолює менеджер Рошену Вовк, спочатку переглянула тарифи для всіх електростанцій, крім теплових - які є у власності Ахметова. Через це його компанія ДТЕК майже збанкрутувала. В цей момент, компанія IСU, засновником якої була Гонтарєва, скупляє єврооблігації і Порошенко фактично стає співвласником ДТЕК. Після цього Вовк вводить формулу Роттердам+ і кошти українців мігрують в кишені Ахметова і Порошенка. 

3. Медведчук зміг купити в Україні стільки телеканлаів через те, що з 2015 року Порошенко є його партнером. Разом вони через судове рішення вивели дизельний трубопровід Самара-Захід протяжністю більше 1400 км. Монополія над цим трубопроводом дозволила їм отримати монополію на ринку дизельного палива в Україні. Через цей трубопровід напівлегально з Росії качається дизельне паливо в Україні. 

«Причини реваншу, причини посилення позиції Медведчука, зростання рейтингу прокремлівських політичних сил напряму пов’язані з Порошенком. Всі дії, які він робив протягом 5 років після Революції Гідності мали реваншистський характер, посилювали позиції Медведчука і Ахметова, звільняли від кримінальної відповідальності регіоналів. Це спричинило реванш. Зараз має діяти РНБО. Сподіваюсь, що практика політичних маніпуляцій, які мають на меті роз’єднання людей буде припинена, і ми як виборці перестанемо ці маніпуляції сприймати, тільки тоді вони стануть недієвими», - підсумувала Ольга Ситник (Галабала)

Нагадаємо, 7 липня ведучий програми "Вести недели" на російському пропагандистському каналі "Россия 24" Дмитро Кісельов анонсував проведення телемосту "Треба поговорити", який заплановано на 12 липня і відбудеться спільно з українським телеканалом NewsOne, який входить до медіа-групи кума Путіна Віктора Медведчука. Президент Володимир Зеленський назвав анонсований телеміст дешевим, але небезпечним піар-ходом перед виборами.