3 вересня, 14:02

На шляху розвитку громади: у селі Пнів на Надвірнянщині побувала економічний експерт з Латвії

Доктор економічних наук , експерт з Латвії Еліта Єрмолаєва надала свої рекомендації щодо втілення «Плану економічного розвитку села Пнів». Його розробив депутат Надвірнянської районної ради від партії «ВОЛЯ»  Андрій Гунда спільно з депутатським корпусом Пнівської сільської ради.

«Протягом 2016-2018 року розробляли цей проект та обговорили його на засіданнях Робочої групи. Він відбувається в рамках співробітництва Європейського Союзу з Україною в рамках Проекту «Мери за економічне зростання». У 2017 ми одні з найкращих написали проект по економічному зростанню в Україні. По обміну досвіду їздив в 2019 році у Нідерланди, де відвідував муніципалітети і знайомився з основними провідними практиками місцевого самоврядування», - розповідає депутат Надвірнянської райради від «ВОЛІ». 

По обміну досвідом приїхала до нас в село Пнів і експерт з Латвії, доктор економічних наук Еліта Єрмолаєва. Протягом 26-31 серпня вона провела зустрічі з підприємцями, активом та депутатами, оглянула інфраструктуру, туристичні об’єкти та надала рекомендації щодо втілення плану економічного розвитку. 

«В подальшому ми подаватимемо заходи згідно проекту для співфінансування ЄС. Зокрема в рамках проекту, ми плануємо створити біля Пнівського замку Центр спадщини та музей побуту та ремесл гуцульського краю під відкритим небом. Хочемо, згідно Плану для залучення туристів, започаткувати у Пньові проведення традиційного чемпіонату з міні-футболу української діаспори. Ці основні проекти ми плануємо почати реалізувати в 2020 році», - говорить Андрій Гунда. 

Він також зазначає, що перспективний план щодо розвитку громади села Пнів, окрім туристичної складової, включає й інші заходи. Зокрема, й щодо розвитку підприємництва:  

«Йдеться про створення та забезпечення діяльності ради підприємців громади, організацію гуртків підприємництва та профорієнтації для школярів. Також про налагодження співпраці із закладами вищої та професійно-технічної освіти для організації проходження виробничої практики на базі місцевих підприємств, проведення навчальних заходів для місцевих підприємців та їх працівників, інформування підприємців про можливості фінансової підтримки тощо».

Окрім того, проект передбачає створення структурного виконавчого підрозділу сільської ради з питань промоції та підприємництва та вивчення можливостей створення сучасного центру бізнес-послуг у селі Пнів. 

Відзначимо, що робота над планом розвитку громади села Пнів розпочалась у січні 2019 року  

«За цей час нам вдалось багато чого уже зробити. В тому числі громада села Пнів та депутатський корпус долучилось до проведення фестивалю на Пнівському замку», - говорить Андрій Гунда.