14 червня, 08:46

Мешканці Отинійщини стурбовані окропленням полів без дотримання санітарних норм агрофірмою «Оскар»

ПСП «Оскар» знову не дотримується санітарних норм при здійсненні оброблення земельних угідь пестецидами.

Про це повідомила мешканка Отинії, помічник народного депутата Юрія Дерев’янка Марія Карп’юк у соціальній мережі Фейсбук, написавши звернення до жителів Отинійщини та довколищніх сіл Глибока, Угорники, Ворона.

«Оскар» не тільки не інформує громади про окроплення, але й не дотримується температурних режимів та відстані до помешкань людей. Ввечері 12 червня близько 22:30 год. обробляли землі с. Угорники, місцеві жителі кажуть, що жодного оголошення чи повідомлення НЕ БУЛО! Температура була +28», - написала Марія Карп’юк.

Підтримали допис й інші мешканці Отинії:

«Люди добрі.... «Оскар» та не тільки він по Івано-Франківщині, батьки з діточками всі жаліються на ці оприскування. Та одразу однакові симптоми сьогодні чую: у дітей висока температура, кашель, мою дитину сьогодні зранку аж трясло і температура також під 40. Це дуже прикро. І що саме найгірше НАС НІХТО НЕ СЛУХАЄ», - написала Олена Дідорак (Elena Didorak).

Скаржаться на агрофірму і мешканці Угорників. Зокрема, Наталія Телюк: «В нашому селі Угорники тепер неможливо жити. Моя дитина цілу зиму була здорова, а коли почалася вся ця робота з полями син тиждень здоровий, два тижні хворий».

В результаті Марія Карп’юк запропонувала радикально діяти:

«Які будуть пропозиції??? Збори? Масове збирання жителів для недопущення транспорту недобросовісних фермерів? Розривання договорів на 2020 р.? А може керівництво ПСП «Оскар» прийме певні міри?».

Відзначимо, що конфлікт між мешканцями Отинії та агрофірмою «Оскар» розпочався ще у 2017 році. Тоді люди вимагали припинити скроплення полів, бо скаржилися, що це спричиняло захворювання дітей, гинула риба, птиця і бджоли.

У травні минулого року ситуація загострилась. Між активістами, які виступили проти окроплення полів пестицидами, та агрофірмою «Оскар» сталися сутички. Ледь не дійшло до наїзду техніки на людей.