21 лютого, 12:33

Лікар-хірург, депутат облради Олег Атаманюк закликав боротись з тютюнопалінням на Прикарпатті

Не тільки з алкоголем, але й з тютюнопалінням, як шкідливою звичкою, необхідно боротись в Івано-Франківській області.

До цього закликав депутат від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк на сьогоднішній сесії облради під час розгляду питання про звернення до мешканців області щодо необхідності боротьби зі шкідливими звичками та формування навичок здорового способу життя.

«Дуже приємно, що розпочинаємо сьогоднішню нашу сесію з такого важливого питання, як боротьба зі шкідливими звичками. В Україні маємо позитивні дані у боротьбі тютюнопалінням, адже у 2006 році Україна ратифікувала Конвенцію ВООЗ по боротьбі з курінням. Важливість цієї проблеми підкреслюється тим що пункти по боротьбі з тютюнопалінням були включені в підписання угоди між Україною та ЄС. Але, попри те, що на 20% зменшилась кількість курців серед дорослого населення, які регулярно палять, ми не досягли остаточної перемоги у боротьбі з цією шкідливою звичкою. Куріння є причиною розвитку цілої низки захворювань серед яких інфаркт, інсульт, ракові захворювання різної локалізації та інші. За даними міжнародних досліджень, у пацієнтів, які мають стаж куріння 50 років, у 100% діагностують рак легень», - говорить депутат від «ВОЛІ».

Олег Атаманюк вважає, що сьогодні найкраще боротись з тютюнопалінням та алкоголізмом власним прикладом:

«Нехай кожен із нас у своєму колективі чи середовищі покаже, що можна позбутись цієї пагубної звички і стане прикладом для наслідування. Я переконаний, що це сприятиме зменшенню динаміки тютюнопаління серед населення».