14 березня, 10:51

Касаційний господарський суд ухвалив рішення на користь підприємця ринку «Європейський» у м. Кропивницький

Касаційний господарський суд (м. Київ) частково задовольнив касаційну скаргу підприємця з м. Кропивницький Олександра Панежи у справі за позовом ПП «Простір Кіровоград» до вказаного підприємця. Йдеться про вимогу ПП «Простір Кіровоград» зобов’язати підприємця звільнити торгівельні площі у зв’язку з закінченням строку дії договору оренди на ринку «Європейський».

Фактично ринок «Європейський» контролюється місцевим ділком Миколою Онулом і його родиною. Онул намагається нав’язати підприємцям кабальні умови торгівлі на ринкових площах, ще й вимагає від підприємців сплачувати оренду тільки в готівковій формі, не виключно, що з метою ухилення від сплати податків, та платити за використання конструкцій, які підприємці купили за власні кошти і розмістили на ринку. 

Заслухавши аргументи сторін, касаційний суд ухвалив скасувати рішення Центрального апеляційного господарського суду (м. Дніпро) та повернути справу на розгляд до суду апеляційної інстанції.  

Як зазначив адвокат Олександра Панежи - Володимир Ігнатенко, таке рішення дає нові можливості та варіанти для захисту його клієнта. Особливо якщо враховувати те, що Кіровський районний суд м. Кіровограда відкрив провадження у справі за позовом Олександра Панежа до ТОВ «ХХІ-ВІК», Онул Миколи та Лариси, Міської ради в м. Кропивницький щодо визнання нерухомого майна на ринку спільною частковою власністю, та визнання за підприємцем права власності на частку в такому нерухомому майні.

«Тепер у нас є можливість зупинити цю справу, поки Олександр буде встановлювати право власності, оскільки він купував металоконструкції для обладнання торгівельної площі на ринку «Європейський». Ми будемо наполягати на визнанні його права на частку нерухомого майна на цьому ринку. Словом, у нас тепер у нас з’явилося дуже багато варіантів для подальшого ведення справи», - зазначив Ігнатенко.  

Як зауважив координатор партії «ВОЛЯ» у Кіровоградській області Олег Рудницький, таке рішення касаційного суду свідчить про те, що підприємцям в нашій країні, перш за все, не треба боятися боротися за свої права. 

«Я знаю багато людей, які погоджуються платити побори, замість добиватися справедливості. Але це шлях в нікуди. Навпаки, ми маємо об’єднати наші зусилля, протистояти корупції в нашій країні можна тільки разом. Я вірю, що після зміни системи, наша судова влада буде працювати прозоро і неупереджено, і нам не доведеться докладати стільки зусиль, аби домогтися справедливого рішення», - сказав Рудницький. 

Зазначимо, що 15 березня о 14 годині за ініціативи та допомоги кандидата в президенти від партії «ВОЛЯ» Юрія Дерев’янка у Верховій Раді України відбудеться засідання підкомітету Комітету з питань запобігання і протидії корупції на тему «Ринок «Європейський» в м. Кропивницький як територія порушень прав підприємців, податкового законодавства та вчинення шахрайських дій з майном громадян». 

Участь у заході візьмуть народні депутати України, підприємці, які постраждали від шахрайських дій та перешкоджання їхній діяльності, представники Кабінету міністрів України, Антимонопольного комітету України, Кіровоградської обласної державної адміністрації, громадські активісти. 

Вхід за картками акредитації та попередньою реєстрацією за тел.: (098) 121-01-71 або e-mail: [email protected]