ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ

Боротьба ВОЛІ проти незаконної вирубки лісів.

Незаконна вирубка та варварське знищення лісів на Прикарпатті набули масштабів екологічної катастрофи. У Івано-Франківській області за 2015 рік під виглядом сухостою та хворих дерев вивезли 23 тисячі лісовозів, що складає близько 300 тисяч дерев.

Дані корупційні схеми відбуваються без жодних дозволів з міністерством, без лімітів та сплати податків. Монополія на безправні «санітарно-оздоровчі» рубрики зберігається за головним лісником області. Мільярди державних збитків, з'являються там де лісова мафія отримує нелегальних щонайменше 1000 гривень за кубометр лісу.

Відома на загал тема варварського знищення лісу замовчувається в Прикарпатському політикумі.

У березні 2015 року партія “ВОЛЯ” зробила рішучу заяву та кинула виклик лісовій мафії вступивши в боротьбу проти варварського нищення Карпатських лісів.

За тримісячний період боротьби «ВОЛІ», за результатом перевірок Держекоінспекції та Служби безпеки України зафіксовано незаконних рубок на суму 21 млн гривень;

Міністр екології Остап Семерак приїхав в Косівський район, де на власні очі побачив, як під прикриттям “санітарно-оздоровчих заходів” в заповіднику гектарами рубають молодий ліс;

Звільнено голову Державного лісового агентства України;

Зміна правил санітарних рубок, та понад 50 інспектувань в лісгоспах області та більш як 10 порушених кримінальних справ.

«Екологічним апокаліпсисом» названо корупційні схеми, що тягнуться від керівництва лісгоспів, національних парків – аж до міністерства», - народним депутатом від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко.

Шлях боротьби ВОЛІ з лісовою мафією розпочався в березні 2016 року, коли активістами було зроблено резонансну заяву, щодо незаконної вирубки лісу та знищення екології Національного природного парку «Гуцульщина». Причиною цьому стало зафіксоване керівником фракції «ВОЛЯ» в Косівській районній раді Петром Іванишин, вивезення 100 кубів деревини вищого сорту, під документацією 10 кубів третьосортної деревини.

За цей час вдалось досягти надзвичайно значних результатів, зокрема, звільнення голови Держлісагентства і директора НПП «Гуцульщина», що ініціював вирубку цілком здорових дерев, під категорією «санітарно-оздоровчих» заходів.

У боротьби з протиправним винищенням природи, люди ВОЛІ вирушили до стін Міністерства екології, що у Києві. Своїми активними діями спромоглися привернули увагу до проблеми журналістів всеукраїнських телеканалів. Завдячуючи Андрію Ониськів, члену обласної ради партії з Косівщини та Петру Іванишин, керівнику фракції партії в районній раді, оприлюднено на загал нищення лісів. Зокрема, телевізійний сюжет “Останні дні Карпат” у програмі ТСН-Тиждень спричинив величезну хвилю людського обурення.

Всеукраїнський розголос корупційних схем змусив зреагувати на ситуацію Міністра екології Остапа Семерака, який 4 травня здійснив візит в парк «Гуцульщина». Під час візиту, активісти та громадськість перекривши дорогу вмовили Семерака піти незапланованим маршрутом та оглянути місця стихійної вирубки на хребті Брусний, де повністю понищена екосистема, зруйновані потічки та популярні до нині туристичні маршрути. При цьому було заплановано нову, вже затверджену тотальну вирубку ще трьох гектарів лісу, про що стало відомо від місцевого лісника.

Після огляду, Семирак дав доручення звільнити керівника обласної екоінспекції та вручити догану голові Держекоінспекції. І наостанок пообіцяв провести відкритий конкурс на посаду директорів національних парків.

Дані події зумовили встановлення у державі мораторію на санітарну вирубку лісів у заповідних зонах.

Протягом року команда ВОЛІ зробила більше 50-ти інспектувань в лісгоспах області, виїжджала на місця рубок, перевіряла, затримувала лісовози, писала заяви в правоохоронні органи, в результаті чого було порушено понад 10 кримінальних справ.

А в грудні волівці виступили з акціями протесту в Києві та Івано-Франківську проти скасування мораторію на вивіз лісу-кругляку і їх включили до робочої групи при міністерстві промислового розвитку, яка працює над системними реформами лісової галузі. 

Незаконні рубки та недбале ставлення за зверненнями місцевих жителів лісосік волівці фіксували й в агролісгоспах, зокрема на Надвірнянщині та Богородчанщині. В результаті допомогли жителям сіл Парище, Лісна Тарновиця, Гаврилівка та Тисмениччани Надвірнянського підготувати звернення до обласної ради з проханням припинити варварські рубки, направили звернення в правоохоронні органи, проти працівників Надвірнянського спецагролісгоспу були порушенні кримінальні справи. Окрім того, облрада підтримала пропозицію «ВОЛІ» щоб всі санітарні рубки погоджувались з через сесії, щоб громади могли контролювати вирубку.

Посилання скопійоване!