РУХ "Я МОЖУ"

Гармонійний розвиток суспільств за участі жінок у політиці.

«Жінки мають сили та вміння керувати цим світом. Уся міць та значущість сучасної жінки є неоціненною. Жінки здобувають якісну освіту, керують компаніями, заробляють гроші, при цьому народжують нові життя, виховують дітей. Але жінок дуже мало в українській політиці. Їх має ставити більше! Сила впливу жінки у сучасному світі здатна створювати нові нації, та впливати на політичні настрої та режими».

Рух «Я МОЖУ», започаткований політичною партією ВОЛЯ, під головуванням координатора партії Ольги Галабали, об’єднує жінок усієї України, у міцний ланцюг непереможної сили жінки. Ми впевнені, що жінки повинні долучатись до керівництва країни у 50 % об’ємі. Наша мета, гармонійне та рівноцінне керівництво державою на усіх рівнях, за участі жінок, та створення нових можливостей для розвитку країни. 

«Я МОЖУ» - це про те, які нові можливості жінки можуть створити для країни і які нові можливості країна має створити для жінок. Про гармонію і демократію. 

Роль жінки у сучасному соціумі є ключовою. Адже нині, кожна жінка має здатність впливати на думку чоловіка. Приймаючі важливі рішення, будь-то масштаб сім’ї чи держави, ми володіємо вмінням, знаннями та маємо право голосу. У сучасному світі, ми без остраху взяли на себе відповідальність не лише за власне життя, а й за життя своїх рідних. Адже, велика частина жінок сьогодні є справжніми «добувачами».

Жінки керують бюджетом, виховують дітей, навчають, допомагають власним чоловікам та ще й влаштовують свято вдома. До всього іншого, події останніх років, зробили жінок терплячими, що нині є однією з найголовніших характеристик сучасною української жінки.

Світова політична практика, що демонструє з кожним роком все більшу кількість жінок у владі, говорить про те, що в першу чергу жінкам вірять та довірять, люди готові віддавати їм право здійснювати ключові рішення та брати відповідальність не лише за долю власної родини, а й вирішувати участь мільйонів людей, на моральному, духовному та законодавчому рівнях. 

Одне з дослідження ООН, у якому взяли участь чоловіки та жінки депутати, «Що найважливіше зроблено ними у державі» говорить про те, що чоловіки більше турбуються про інфраструктуру, будівництво доріг, відкриття підприємств. Жінки в свою чергу більше турбуються про стан екології, покращення якості води, повітря, підвищення якості освіти, а отже розвитку нації.

Дане дослідження, чітко показує, що суспільні процеси які вибудовують чоловіки та жінки при владі є зовсім різним, та невід’ємними у гармонійному розвитку держави. Комплекс питання з якими жінка стикається у житті кардинально відрізняється від питань що вирішує чоловік, відповідно, жінки більше розуміються на розвитку побутової сфери та сфери надання послуг. Дане дослідження дає зрозуміти, що розвиток країни повинен відбуватись у пропорційному відношенні чоловіків та жінок при владі. Баланс в державі запорука гармонійного розвитку суспільства. Жінки при владі, це в першу чергу розвиток сфери освіти, екології, медицини та соціальної справедливості.

Ще одна практика ООН, говорить про введення миротворчої квоти. Тобто, військові, внутрішні чи зовнішні конфлікти вирішуються коштом передбаченої жіночої квоти, коли 50% жінок повинні бути присутніми в переговорній групі або у владі для того щоб вирішувати конфліктні питання.

Це однозначний, доведений світовою практикою позитивний вплив жінки на політику держави.

Досвід України нині мало схожий на світову практику. Нині в нашій державі проживає 53, 8% жінок. З точки зору демократії, це рівно половина кількості депутатів – жінок у парламенті. За 28 років існування незалежності, лише 6 % жінок є міністершами чи заступницями міністрів, 12 % жінок є народними депутатками, 15 % депутатки обласних та місцевих рад. На практиці, це значить те, що за 28 років, кожен прийнятий закон, кожна постанова місцевої чи обласної ради встановлювалась без урахування думки та потреб жінки.

Нині, гармонія в правлінні України є порушеною, і коли ми говоримо про те, що маємо мало соціальної справедливості, питання екології ми виносимо на останнє місце, маємо проблеми з медициною та освітою, то причиною цьому є саме порушення співвідношення чоловіків та жінок у владі.

«Є два підходи про роль жінки - феміністичний з очевидними крайнощами, і підхід рівності, який теж не зовсім правильний, бо жінка не може бути рівна з чоловіком, вона слабша фізично, народжує дітей, більше часу з ними проводить. На нашу думку, правильним є підхід гармонії», - зазначає Ольга Галабала.

Партія ВОЛЯ власним прикладом демонструє рівні права управління та сповідує рівноцінні умови участі жінок та чоловіків у партії. Ми закликаємо кожну жінку, не лише бути плечем підтримки, а й самостійно брати участь у державотворчих процесах.

Приймаючи рішення брати на себе відповідальність, кожна з нас стикається з думками про те що я не маю часу, я не досить кваліфікована, брак знань чи досвіду. Часто жінки не до оцінюють власний потенціал. Тому Партія ВОЛЯ, ініціює для кожного охочого триденні навчання, на яких кваліфіковані спеціалісти, та практикуючі політики розкажуть усі тонкощі політичних процесів в Україні, та нададуть усі необхідні знання, як створити навколо себе команду однодумців та соратників.



Посилання скопійоване!