9 червня, 20:05

Від МЗС вимагають негайних дій для повернення з Бангладешу затриманих спортсменів

Мешканці Бердичева за підтримки партії ВОЛЯ вимагають від МЗС негайних дій для повернення в Україну спортсменів, затриманих у Бангладеші.

У неділю вони вийшли на акцію до МЗС та Адміністрації Президента, повідомляє прес-служба партії ВОЛЯ.

Шестеро мешканців Бердичіва, серед яких молоді спрорстмени, неодноразові чемпіони України та світу, 29 травня поїхали на відпочинок у Індію. Втім з 1 червня зв‘язок з ними обірвався, і згодом близькі хлопців з‘ясували через інтернет, що тих затримали в Бангладеші. Причини затримання рідним не пояснюють, з ними за‘язувався начебто адвокат хлопців, особу якого ніхто не може встановити. Ще 4 червня матір 18-річного Назара звернулась до МЗС, аби там дали вказівку дипломатичним представникам в Індії навідатись до хлопців та з‘ясувати деталі, але досі ніяких заходів не було вжито.

«Ми просто у відчаї, у нас немає ніякої інформації, ми не знаємо що робити. Вже 9 днів хлопці там, незрозуміло в яких умовах, з фотографій, які ми знайшли в інтернеті видно, що вони стомлені, недоїдають, не виключаємо, що їх там катують. У них немає щеплень, там антисанітарія, хвороби страшні, нам навіть не кажуть чи вони ще живі», - зазначили матері. 

«У них ніколи не було проблем з законом. Навіть якщо вони шось скоїли - нехай все відбувається згідно з законом. У цій країні свої правила, і ми просто переживаємо щоб вони залишились живі і будь-як повернулись в Україну», - додали вони. 


Тож у неділю вони приїхали до Києва, аби домогтись від Міністерства закордонних справ відповідних дій для повернення хлопців в Україну.

«Ми разом приїхали сюди, щоб нарешті влада почала діяти. Коли матері звертались в МЗС, то посол в Індії сказав, що він вже на чемоданах і займатись цим не буде! Влада повинна на це реагувати, допомогти цим людям повернути свої дітей, братів, друзів в Україну», - відзначив Станіслав Лужанський, координатор Бердичівської організації партії «ВОЛЯ», який разом з потерпілими вийшов на акції протесту. 

В результаті після акції Посольство України в Індії звернулося нотою до Міністерства закордонних справ держави Бангладеш у зв‘язку із затриманням громадян України. Просять пояснити причину затримання та повідомити про умови тримання і стан здоров‘я затриманих. На 10 червня запланована зустріч дипломатів Посольства в Посольстві Бангладеш в Делі з питання одержання інформації у справі.

ТЕГИ:
Акція