6 серпня, 13:56

«Результати парламентських виборів є наслідком електоральної революції в Україні», - Ольга Ситник (Галабала)

Хто вони нові слуги народу?: депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Ситник (Галабала) детально розповіла про склад і групи впливу у новому парламенті.

У своєму відеоблозі вона повідомила, що ця Верховна Рада оновилась на 80%.

«Це найбільше оновлення з 1994 року (тоді ми мали 84% нового парламенту.) Хоча в 2014, 2012 роках Рада також оновлювалась більш як на 50%, однак, стара політична система на чолі з елітою зберігалась», - розповіла Ольга Ситник (Галабала).

Вона також зазначила, що 326 людей будуть вперше в стінах нового парламенту. Один депутат від «Батьківщини» був вісім скликань. Є й такі, які були від двох до п’яти скликань.

Ситник розповіла і про вікові характеристики та особливості складу парламентських політсил:

«Багато хтось звик думати, що партія «Голос» має наймолодших депутатів, однак, це не так. Середній їх вік: 40-45 років. Це переважно громадські активісти.

«Європейська солідарність». Середній вік її депутатів: 45-55 років. Вони переважно були депутатами. Це і жінка ІІІ тисячоліття, дружина генпрокурора Ірина Луценко, це і Вікторія Сюмар. А також Марія Іонова, Ніна Южаніна, які вже були депутатами. Тобто Петро Порошенко взяв свою найближчу команду. Трішки додав нових людей. Це Софія Федина, Яна Зінченко.

«Батьківщина». Вік 45-60. Вона є старшою за команду Порошенка. Це переважно ті люди, які вже були депутатами. І дві людини: Тарута і Наливайченко, які увійшли в топ-списку, однак їх людей у партії фактично немає.

«Опозиційний блок» - це найстаріша по віку фракція. Їм 55-65 років. Найстарший депутат парламенту має близько 80 років і він також з цієї політсили.

Депутати від «Слуги народу» - наймолодші. Їм приблизно 25-35. Наймолодшому – 23 роки».

Ольга Ситник (Галабала) здійснила також детальний фракції «Слуга народу»:

«Фактично, це наша правляча партія, яка сформує монокоаліцію.

Очевидно, що спікером буде молодий політик Дмитро Розумков. Віце-спікером може стати Роман Стефанчук, доктор юридичних наук, професор, займався адвокатською діяльністю. Це досвідчена людина і саме він є ідеологом програми Зеленського про народовладдя і лібертаріанську економіку.

У «Слузі народу» є кілька однозначних груп впливу:

Перша – команда Зеленського. Їх приблизно 40. Це «друзі Кварталу». Це юристи, які обслуговували 95 квартал, є у списку концертний директор Тіни Кароль та 95 кварталу. Є організатори святкових заходів та ще низка шоуменів, які пов’язані з Кварталом. Всі вони орієнтовані на Зеленського.

Є також великий міф про те, що цей новий парламент буде нефаховий, що в ньому будуть кухарки, домогосподарки і весільні фотографи. Так, дійсно, деякі такі люди попали в парламент. Я їх називаю одіозними особистостями. Але варто зазначити, що у «Слуги народу» дуже багато людей з успішного бізнесу, тому нефаховими їх назвати важко. Їх приблизно 50. Окрім того, є низка юристів і адвокатів. Тобто бізнесмени – це друга група, які потрапили в парламент за списками «Слуги народу».

Далі – група, яка орієнтована на Дмитра Розумкова. Ті, які працювали з ним у консалтинговому бізнесі. Були його аналітиками.

Є також група експертів. Їх також приблизно 10 людей. Вони орієнтовані на Олексія Гончарука, який керував офісом ефективного регулювання при Кабміні. Це люди вузькі фахівці у своїх сферах.

Невелика група до 10 людей – це група Авакова, однак, вони не матимуть великого впливу, через те, що депутати-мажоритарники від «Слуги народу» здобули велику кількість місць у парламенті.

Є також група Коломойського. Їх багато. Приблизно 30 людей. Вони сформовані з журналістів 1+1 та медіахолдингу Коломойського. Є група людей, яку привів Палиця, який був головою Волинської обласної ради, а перед тим керівником Одеської ОДА. Третя частина, яка входить до складу групи Коломойського, це мажоритарники, які пройшли по Дніпропетровській та Івано-Франківській області.

У «Слузі народу» також є випадкові люди. Їх понад сотня. Зараз йде війна за них до якої умовної групи вони будуть належити».