15 квітня, 07:55

Пусті обіцянки по-новому: Порошенко ігнорує можливість прийняти закон про імпічмент

Чинний президент Петро Порошенко проігнорував можливість прийняти закон про імпічмент.

Про це повідомив Лідер партії «ВОЛЯ», народний депутат Юрій Дерев’янко трибуни парламенту в п'ятницю. 

Дерев’янко нагадав, що зареєстрував в парламенті проект постанови 10215, якою пропонується зробити наступний тиждень пленарним, щоб ухвалити закон про імпічмент Президента. 

«Зараз ми маємо останній сесійний тиждень до другого туру президентських виборів і ще один тиждень не сесійний, але українцям дуже важливо отримати закон по імпічмент ще до другого туру голосування», - переконаний Дерев’янко. 

Депутат нагадав, що на погоджувальній раді в понеділок він звернувся до найбільш рейтингових кандидатів в Президенти, для того, щоб вони відреагували про необхідність ухвалення закону про імпічмент. І президент Порошенко повідомив, що він готовий обговорювати це питання. 

«Не треба говорити про закон про імпічмент, а треба брати і голосувати цей законопроект», - звернувся Дерев’янко до Петра Порошенка.  

Він нагадав, що саме закон про імпічмент був частиною коаліційної угоди, коли найбільша фракція БПП зобов’язання перед українським народом ухвалити в першому кварталі 2015 року цей законопроект.  

«Пройшло 5 років і закону про імпічмент ми не маємо. Саме тому 31 жовтня 2017 року я зареєстрував законопроект 7248 про імпічмент і вже більше 2 років парламент також його не хоче розглядати», - обурився Дерев’янко.  

Він запропонував чинному президенту Порошенку діяти, а не говорити і черговий раз обманювати українців.  

«Наступний президент, якого український народ обере 21 квітня, має бути тим президентом, який матиме певні обмеження, буде баланс і можливості українцям і Верховній Раді притягувати такого президента за вчинення можливих злочинів до відповідальності», - переконаний політик.  

Дерев’янко також запропонував Порошенку, якщо Верховна Рада не підтримає постанову про додатковий пленарний тиждень, ініціювати позачергове засідання ВРУ для ухвалення закону про імпічмент.  

«Це буде вперше в історії України. Ви маєте шанс залишити яскравий слід в історії за собою», - звернувся Дерев’янко до Порошенка.  

Нагадаємо, Юрій Дерев’янко 31 жовтня 2017 року зареєстрував в парламенті законопроект №7248 Проект Закону про Президента України та порядок припинення його повноважень (про імпічмент).  

Другий тур президентських виборів в Україні відбудеться 21 квітня. До другого туру вийшли кандидати в Президенти Володимир Зеленський та Петро Порошенко.