18 червня, 09:29

Почапський пояснив, чим керуватимуться судді КС ухвалюючи рішення щодо розпуску Парламенту

Має велике значення, що судді візьмуть за основу - науковий підхід, юридичну колізію чи політичну доцільність. 

На цьому наголосив один з лідерів партії ВОЛЯ Олександр Почапський, коментуючи розгляд справи за конституційним поданням 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів".

Почапський відзначив, що аналізуючи перше засідання, у всіх виникли сумніви щодо достатніх і необхідних умов для прийняття такого радикального рішення Президента. 

«Більшість суддів аргументовано доводить, що відсутність кількісного складу фракційних депутатів є тільки однією із умов коаліції. Таких умов є значно більше, і головною з них є функціонування, дієвість коаліції і Парламенту загалом. 

Юридичної колізії теж вистачає. Закон про коаліцію прописаний без урахування змін до пропорційної системи виборів, а саме партійні фракції можуть сформувати коаліцію складом 225 депутатів, а для коаліції потрібно 226. А якщо враховувати міжфракційних депутатів-мажоритарників, то кількісний склад в коаліції все ж таки був. 

І останнє, політична доцільність. Іншими словами - кому був вигідний терміновий достроковий розпуск Парламенту: особисто Зеленському і команді Зе чи народу України, чи і Зеленському і народу України...», - зазначив активіст. 

Як зауважив Олександр Почапський, аналітичний центр Волі передбачав такі події і безпосередньо достроковий розпуск Парламенту

«Але в нашому варіанті новий Президент після інавгурації мав би спочатку подати до розгляду в Парламент найрезонансніші і найважливіші для суспільства законопроекти. У випадку розгляду і прийняття цих законопроектів Парламентом, Президент ще в цьому Парламенті отримав би підтримку і більшість. У випадку ігнору з боку парламентарів - Президент, показавши і пояснивши суспільству недієвість і деструктивність Парламенту, прийняв би аргументоване і беззаперечне рішення про дострокове припинення повноважень Парламенту і призначення позачергових виборів. Президент Зеленський вчинив навпаки - спочатку оголосив про розпуск Парламенту, а потім подав законопроекти у ВР», - пояснив Почапський. 

Він прокоментував обидва можливі рішення Конституційного Суду щодо Указу про розпуск Парламенту

«Якщо через політичну доцільність і недостатні умови Конституційний Суд все ж таки прийме рішення на користь Зеленського, Зеленський отримає додатковий плюс і рейтинг, а Конституційний Суд назавжди залишиться судом політичної доцільності. Якщо Конституційний Суд прийме рішення не на користь Зеленського, то тоді новий Президент потрапить в пастковий шпагат - або визнати вершину правосуддя і свою помилку, водночас підкреслити свою некомпетентність, частково втративши електоральну прихильність; або ігнор Конституційного Суду гарантом Конституції», - пояснив Почапський. 

ТЕГИ:
Суд