5 липня, 10:06

На Дніпропетровщині активісти РНС відстоюють права мешканців гуртожитків

Активісти РУХУ НОВИХ СИЛ м. Павлоград, що на Дніпропетровщині, підтримали вимоги мешканців двох багатоповерхових гуртожитків, які вже багато років потребують ремонту і впорядкування. Аби примусити владу звернути увагу на жахливі умови, в яких проживають десятки сімей, активісти влаштували мітинг біля одного з гуртожитків і запросили на зустіріч місцевих можновладців. Про це розповів один з представників РУХУ НОВИХ СИЛ Едуард Гаспарян. 

За його словами, мешканці одного з гуртожитків звернулися до РУХУ НОВИХ СИЛ, коли у них почали вимикати електроенергію за борги. Однак, найбільша складність полягає у тому, що влада свідомо не хоче виставляти рахунки відповідно до показань індивідуальних лічильників. Натомість, люди сплачують за електроенергію відповідно до соціальної норми, яка сьогодні складає для кожного мешканця 9 грн на один метр квадратний.


«Мало того, що люди живуть в жахливих умовах, вони змушені сплачувати абсолютно несправедливі і грабіжницькі тарифи. Адже взагалі немає різниці, скільки енергії ви використовуєте насправді. Хтось може цілодобово не вимикати обігрівач, а хтось – користуватися однією лампочкою і сплачувати таку ж саму суму. Окрім цього частина мешканців дійсно не сплачує за електроенергію, а потерпати змушені всі. Особливо прикро, що у гуртожитку живе багато переселенців, якім держава гарантує прийнятні умови життя. Але це тільки на словах», - сказав Гаспарян.

Він додав, що спочатку відключення почалися у гуртожику на вулиці Заводській, але щойно активісти повідомили владу про мітинг, світло увімкнули ,хоча це і не є вирішенням глобальних проблем гуртожитку. Тепер та сама історія повторилася з гуртожитком на вулиці Промисловій, де люди буквально готові перекривати дороги, аби на них звернули увагу. Однак поспілкуватися з мешканцями обох гуртожитків чиновники вирішили лише після втручання РУХУ НОВИХ СИЛ.

«Наше місто промислове, а отже дуже залежне від підприємств Рената Ахметова, а той підтримує колишніх регіоналів, які отримали владу і продовжують свою давню політику тримати людей на межі виживання і маніпулювати тим, що альтернативи нібито не існує. Якщо житло – то як для худоби, якщо робота – то за копійки. Мова йде не про менеджерів, а про звичайних робітників, яких завжди більшість», - обурився Гаспарян.


Свої вимоги мітингувальники виклали у Резолюції, яку передали представникам влади. Серед вимог: перерахунок нарахувань за комунальні послуги, встановлення індивідуальних лічильників, ремонт приміщення, призначення коменданта гуртожитку та інші. За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про те, що питання про виділення коштів на ремонт гуртожитку буде винесено на сесію міськради, яка відбудеться восени.

«РУХ НОВИХ СИЛ буде тримати це питання під контролем. Ми будемо домагатися того, щоб кошти на ремонт гуртожитків були виділені з міського бюджету і ремонтні роботи дійсно повелися. Результати, яких ми вже досягли, в чергове довели, що мовчати неможна. Треба захищати свої права і показувати цій владі свою незгоду. Само по собі нічого не зміниться», - підсумував Гаспарян .