13 грудня, 18:20

«Ми маємо зберегти національну ідентичність українського народу», - Ольга Федишина про звернення облради щодо відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією

Фракція «ВОЛЯ» підтримує звернення Івано-Франківської обласної ради до вищого керівництва держави щодо необхідності відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією в районі населених пунктів Шибене (Верховинський район) та Поеніле-де-Суб-Мунте.

Про це заявила депутат від «ВОЛІ» Ольга Федишина на сьогоднішній сесії.

«Івано-Франківська область - єдина серед прикордонних областей, яка не має облаштованого пункту пропуску при наявності державного кордону з Румунією. Тому ми підтримуємо даний проект рішення. Але потреба в пункті пропуску містить не лише економічну складову. Говорячи про це питання, дійсно важливо створювати нові робочі місця, сприяти розвитку туризму, нашого краю, будувати нові дороги. Але тут мова іде і про набагато важливіші стратегічні питання для нашої держави. І тут слід наголосити не економіці, а на збереженні національної ідентичності українців, які на сьогоднішній день проживають на території Румунії. За офіційними даними в Поеніле-де-Суб-Мунте проживає понад 20 тисяч етнічних українців, за неофіційними - їх кількість сягає понад 40 тисяч. Це люди, в яких частина родини проживає на території України, а частина в Румунії. І ці сім’ї через відсутність нормального пункту пропуску позбавлені можливості часто відвідувати та спілкуватись зі своїми родинами», - сказала депутат.

Тому, Федишина вважає, що зараз, в першу чергу, потрібно дбати про збереження національної ідентичності українців, зміцнення зв’язків етнічних українців зі своєю історичною Батьківщиною, поєднання сімей та про можливість їх спілкування.

«Ще з часів моєї роботи у Верховній Раді ми неодноразово разом з народним депутатом Юрієм Дерев’янком зверталися до Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури України та посольства щодо необхідності відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією. І отримали величезну кількість відписок від попередньої влади, яка не хотіла або не могла вирішити це питання. Тому сподіваємось, що нова влада підтримає Івано-Франківську обласну раду, дослухається до нас, виділить кошти з держбюджету на будівництво дороги та вчинить всі інші необхідні дії для відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією», - говорить депутат від «ВОЛІ».