25 жовтня, 11:28

«До влади у новостворених ОТГ повинні прийти люди, які прагнуть змін і знають як їх здійснити», - Олександр Кисилиця

Об’єднання сіл Кобаки, Хімчин, Рожнів, а незабаром і села Рибне в Рожнівську ОТГ дозволить громадам отримати більші повноваження у сфері управління, залучити додаткові фінансові та майнові ресурси. А, отже, надасть їм можливість самостійно вирішувати питання місцевого значення, запровадити нові принципи господарювання. Кандидат у депутати до Рожнівської ОТГ Кисилиця Олександр розповів про особливості створення ОТГ. Поділився також думками про те, чому йде на вибори від команди народного депутата України Юрія Дерев’янка і партії «РУХ НОВИХ СИЛ».

Чому Ви вирішили балатуватись до Рожнівської ОТГ? 
Я йду в депутати для того, щоб допомогти… Я вже маю чималий досвід роботи. Раніше, з 2010 по 2013 рік, був головою села Кобаки, перед цим працював  членом виконкому Кобаківської сільської ради. Зараз планую стати депутатом для того, щоб сприяти змінам у майбутній територіальній громаді.  До влади у новостворених ОТГ, вважаю, повинні прийти саме ті люди, які прагнуть змін і знають як їх втілити у життя. І головне, щоб у них було бажання викорінити корупцію, працювати чесно.

Розкажіть про Рожнівську ОТГ. Які основні проблеми сіл, які входитимуть до її складу? 
До складу майбутньої територіальної громади увійдуть села: Кобаки, Хімчин, Рожнів, які уже подали документи, згодом до них приєднається також село Рибне. Вибори призначені на 29 жовтня.
Як і загалом по Україні, основна проблема в нашому населеному пункті –  погані дороги. У селах Хімчин і Рибне взагалі немає асфальтованої дороги, тому уже 20 років люди ходять грунтовими. Щоразу підсипають тільки щебінь, капітального ремонту поки так і не зроблено. Хоча мешканці на це дуже надіються, адже щодня цими дорогами їм потрібно добиратись на роботу, діткам іти до школи. 
Окрім того, Будинок культури в селі Кобаки, який  є найбільшим в районі, перебуває в неналежному стані.  Коли я був головою села, то поміняв в ньому вікна і двері на пластикові, але зараз там потрібно також встановити опалення. Було б добре також в школі, що знаходиться в селі Рожнів, добудувати басейн. Роботи проводяться роками, для завершення цього проекту потрібно ще 4, 5 млн. гривень. 
Ще одна проблема – керівники, які можуть вдаватися до корупційних дій. Потрібно визнати той факт, що в Україні є корупція у владі на місцях. Дуже багато коштів використовуються не за призначенням або не в повному обсязі. Шукаються підрядники фірм, які не несуть відповідальності за виконані роботи і, фактично, зводять їх нанівець. 


Чи вирішить створення Рожнівської ОТГ проблеми, які є в тих селах, що увійдуть до її складу?
Важко сказати, найголовніше – вибрати достойного голову і щоб професійні кадри прийшли до влади. Керівник майбутньої громади повинен бути добрим спеціалістом, менеджером і організатором. Він мусить мати чітке бачення розвитку сіл. Окрім того, важливо висвітлювати усі проблеми таким чином, щоб люди були учасниками їх вирішення. ОТГ повинна створити усі умови для активності громадян.

Які настрої у людей? Чи задоволені вони тим, що об’єднаються в одну територіальну громаду? 
Дуже мало було роз’яснень у засобах масової інформації про те, що таке децентралізація і до чого призведе створення ОТГ. В більшості мешканці не дуже розуміють, що відбувається. Вважаю, що потрібно більше розповсюджувати інформацію для ознайомлення населення. Одні люди задоволені, інші не хочуть об’єднюватись. Український народ часто не  готовий до нових реформ і змін. 

З якою командою Ви йдете на вибори? 
Коли я був головою села Кобаки, доля звела мене з народним депутатом України Юрієм Дерев’янком. Мені сподобалася специфіка його роботи. Він казав: «Якщо люди згуртуються і спільно працюватимуть задля певної мети, тоді я буду їм допомагати». І це правильно. Треба давати вудочку не тому, що лежить, а тому, що хоче чогось. Ми дуже багато добрих справ за допомогою Дерев’янка зробили, особливо, для школи і садочку в селі Кобаки. Тому я йду на вибори від тієї партії, до якої він належить, а саме від «РУХУ НОВИХ СИЛ». Я просто бачу роботу Дерев’янка по районах і селах нашої області. Не раз спілкувався з ним особисто, мені його слова не розходяться з ділом. Він хоче змінити країну і знає як це зробити – це якраз і є рух нових сил. Хочеться, щоб до нас долучались люди, немає різниці якого віку чи молодого чи старшого, але головне, щоб вони мали ініціативу і бажання змін.

 
Поділитися новиною:
Поділитися