13 травня, 22:02

У Нетішині експерти розповіли про економічний розвиток в контексті децентралізації

У Нетішині на Хмельниччині консультанти "ПУЛЬС" розповіли про економічний розвиток міста та перспективи в контексті децентралізації.

Як відомо, про свою готовність до об'єднання Нетішин заявив давно, утім через недостатнє законодавче забезпечення та з низки певних причин отримав відмову від ЦВК щодо проведення місцевих виборів і формально Нетішинська ОТГ досі не відбулася. 

Незважаючи на це, влада міста на чолі з мером від ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Олександром Супрунюком активно готується до реалізації низки проектів економічного розвитку міста, залучення міжнародних проектів та інвестицій. 
У місті більше року успішно працює КП "Агенція місцевого розвитку", а днями до Нетішина завітали консультанти проекту

«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування «ПУЛЬС»», що реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID. У рамках візиту відбулася зустріч із представниками виконавчого комітету міської ради і управління державного казначейства у місті Нетішин.

Головні питання - економічний розвиток та його перспективи в контексті децентралізації. Ідеться про поняття smart-спеціалізації території, яке передбачає акцент на певному напрямку виробництва, підприємництва, туризму тощо, щоб можна було чітко сказати, що саме цей продукт виробляється в Нетішині. Також було презентовано і обговорено проект Стратегії сталого розвитку міста Нетішина до 2028 року.

Фахівці проекту кажуть - згідно з новим законом про приєднання, міста обласного значення визнаються спроможними громадами та, завдяки нормі про об′єднання громад різних районів, отримують право приєднувати до себе інші населені пункти. У зв′язку із цим Нетішин включиться в процес децентралізації з новими можливостями.

Поділитися новиною:
Поділитися