30 травня, 14:21

Болюча децентралізація: Нетішин взяв на баланс санчастину

Члени виконкому Нетішинської міської ради своїм рішенням затвердили акт приймання-передачі цілісного майнового комплексу Спеціалізованої медико-санітарної частини №4, який раніше підпорядковувався МОЗ.

Міський  голова Нетішина, людина ВОЛІ Олександр Супрунюк відзначив, що проблема навколо медзакладу давно потребує вирішення. «Намагання залишити заклад у підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я України, включаючи фінансовий бік питання, виявилися марними, додаткові кошти отримати на утримання та ремонт СМСЧ – теж, а після обласної «ревізії» стало зрозуміло, що не оминути ні додаткового упорядкування штатного розпису закладу з доведенням кількості штатних одиниць до 550 осіб, ні поділу медицини міста на первинну та вторинну, відповідно з їх фінансуванням із місцевого та обласного бюджетів», - розповів Супрунюк.

Така реформа, на думку мера, є  болісною, але окрім недоліків має низку переваг.  Наприклад, за його словами, це дозволить фінансувати видатки щодо медсанчастини, які раніше чинне законодавство повністю забороняло, кошти від орендованих площ можна буде залишати на місцевому рівні. Окрім того, з’являється можливість створити службу з проведення медичних оглядів (окремо – працівників Хмельницької АЕС), відкрити ставки стоматологів у загальноосвітніх навчальних закладах, створити лабораторію в амбулаторно-поліклінічному закладі первинної ланки з наданням долікарняної медико-санітарної допомоги (після ремонту так званого ФАПу) та ін.

Наразі Фонд комунального майна м.Нетішина документально засвідчує права власності за територіальною громадою міста згаданого майнового комплексу санчастини №4.

Прес-служба партії «ВОЛЯ»

Поділитися новиною:
Поділитися