16 квітня, 09:45

Заява партії «ВОЛЯ» щодо затримання мера Вишгорода Олексія МОМОТА

Партія «ВОЛЯ» заявляє, що проти мера міста Вишгород Олексія Момота зорганізована цілеспрямована провокація, метою якої є усунення його з посади. Прийшовши до влади, Олексій Момот розпочав ламати налагоджені схеми дерибану землі, незаконних забудов, корупційного розподілу фінансових потоків бюджету міста - що і стало причиною намагання публічної розправи над молодим політиком.

Партія «ВОЛЯ» заявляє, що затримання міського голови Вишгорода має всі ознаки незаконного.

Поки що інформація, яку заявляють Голова служби безпеки України та Прокурор Київської області, не знаходить підтверджень. Спочатку з’ясовується, що яскраві заголовки про 1 мільйон євро хабаря - це насправді 200 тисяч, потім з’ясовується, що на отриманні цих коштів затримали не вишгородського мера в його службовому кабінеті, а невідомих людей в м. Київ та ще багато суперечливої інформації (про неї - далі по тексту).

Насправді ж з’ясовується, що мер навіть не має таких службових повноважень, вчинити дії, за які він нібито міг отримати хабар. І стає відомо, що мер взагалі не має стосунку до цього хабаря.

Нам вдалося виявити такі суперечності.

1. Відсутній факт вимоги та передачі хабаря міському голові.

Фото, які поширені прокуратурою, можуть ввести в оману. На одному з них видно, як невідомий чоловік в кайданках лежить на підлозі головою до долу, на іншому фото - в тому ж кабінеті розставлені грошові купюри на столі. Очевидно, що це фото затриманих невідомих людей, яких правоохоронці називають посередниками. А саме затримання, вже з подальших пояснень правоохоронних органів, відбулося в м. Київ.

Єдине поширене фото, на якому дійсно зображений міський голова - це фото, де він в своєму кабінеті стоїть біля столу.

Депутати Вишгородської міської ради розповіли, що близько 15:00 у четвер, 15 квітня, до кабінету Олексія Момота в Вишгородській міській раді зайшли люди з шевронами СБУ і повідомили, що мер має поїхати на допит. На що мер дав згоду, добровільно вийшов з кабінету, сів в машину і поїхав з правоохоронцями.

Відео, яке поширювали засоби масової інформації, на якому невідомого чоловіка правоохоронці силоміць садять в машину, не має стосунку до Олексія Момота.

2. У робочому кабінеті міського голови не виявлено предмету злочину – власне коштів та будь-яких документів.

Після проведеного обшуку в кабінеті міського голови, яку правоохоронні органи провели після його затримання, нічого не виявлено. Цю інформацію підтвердили депутати Вишгородської міськради, які перебували у кабінеті мера під час обшуку.

3. Мер навіть не має таких службових повноважень, вчинити дії, за які він нібито міг отримати хабар.

Голова СБУ заявив, що Олексій Момот «через посередників вимагав хабар за перехід майнових прав на нежитлову нерухомість великих площ в новобудовах», а в прокуратурі Київської області повідомили, що меру інкримінується вимога хабаря за «погодження документів  будівництва будинків, надання дозволів на підключення мереж, комунікацій, електроенергії, а також за те, що деякі громадяни, псевдоактивісти не будуть перешкоджати здійсненню будівництво багатоповерхових будівель…».

Варто зазначити, що заяву до правоохоронних органів написала фірма-забудовник «Вишгородміськреконструкція-1», яка на початку весни почала забудову на ділянці в місті Вишгород, власне, вимогу хабаря щодо забудови якої інкримінують меру Вишгорода.

По-перше, депутати Вишгородської міської ради чітко пояснили, що міська рада не має тих важелів впливу, які могли б суттєво перешкоджати будівництву забудовника на цій ділянці. Міська рада і мер ніяк не могли вплинути на призупинення будівництва даного житлового комплексу з юридичної точки зору. А питання надання дозволів на підключення до мереж компанія-забудовник отримувала на рівні області.

По-друге, правоохоронні органи «псевдоактивістами», очевидно, назвали людей, які законно володіють і проживають в приватних садибних будинках на тому місці, де розпочалася забудова. Ситуація з початком забудови викликала супротив і конфлікт забудовників з людьми, які неодноразово зверталися до міського голови. І міський голова постійно вимагав від всіх суб’єктів господарювання виконання законних норм їх діяльності.

По-третє, керівником будівництва є Мусієнко Денис Володимирович. Ця особа є депутатом Києво-Святошинської  районної ради. А також, у попередньому скликанні він був депутатом від партії «Батьківщина», проте був люстрований партією та виключений з її членів за те, що займався фальсифікацією виборів в Києво-Святошинському районі Київської області (2010 рік), м.Обухів (2012 рік), у 2010 році клонував Вишнівську міську партійну організацію. З інших відкритих джерел відомо, що пан Мусієнко ймовірно має стосунок до «дахування» незаконного грального бізнесу в Одесі.  

З цього нам є очевидним, що така подача інформації та фактична миттєва організація прес-конференцій представників силових органів, в заяві яких були суперечності, є запланованими  заздалегідь та містять ознаки маніпулювання інформацією. Особливо заява про те, що «під час вимагання і отримання хабаря загальною сумою 1 млн євро затриманий мер міста Вишгорода». Так як ніякого затримання та грошей не було.

Партія «ВОЛЯ» застерігає від того, аби окремі бізнес-структури (у даному випадку це ймовірно фірма-забудовник) свідомо вводили в оману та використовували у своїх корисливих цілях правоохоронні органи.

Ми розцінюємо це як факт, який може завдати шкоди репутації Олексія Момота.

Партія «ВОЛЯ» нагадує, що протягом лише 100 днів діяльності на посаді мера Олексій проявив себе як принциповий та дієвий управлінець. Зокрема його основними ініціативами стали:

- боротьба з незаконним будівництвом,

- запровадження відкритого бюджету міста,

- повернення місту 6 га землі, які були незаконно передані в оренду,

- запровадження системи ProZorro для проведення всіх державних закупівель,

- демонтаж незаконних МАФів,

- запровадження відкритих громадських петицій, які обов’язково має розглядати міська рада, що є свідченням відкритості влади.

Очевидно, що принципова позиція мера могла стати на заваді нечесним на руку політикам та бізнесменам, адже команда молодого мера стала на заваді роками налагоджених корупційних бізнес-схем ще часів Януковича.

Ці факти дають партії «ВОЛІ» передумови розцінювати затримання Момота як приклад необґрунтованого переслідування молодих політиків.

  
Поділитися новиною:
Поділитися