2 листопада, 17:30

Партія “ВОЛЯ” визнала незадовільною співпрацю з Об’єднанням “Самопоміч” та створить у парламенті своє об’єднання (ОНОВЛЕНО)

У новому парламенті партійці “ВОЛІ” сформують міжфракційне депутатське об’єднання “ВОЛЯ” або депутатську групу “ВОЛЯ”, яка виконуватимиме роль представництва інтересів партії у Парламенті та діятиме згідно з рішенями керівних органів партії. Про це йдеться у Положенні про діяльність людей ВОЛІ у ВРУ VIII скликання, прийнятому на ІІ Національних Зборах політичиної партії “ВОЛЯ”, що відбулися 2 листопада у Києві.

До міжфракційного об’єднання можуть увійти народні депутатати, які поділяють засади і принципи діяльності партії «ВОЛЯ» лише за рішенням Ради Партії за умови їхньої відповідності люстраційним критеріям. Форма та зміст діяльності міжфракційного депутатського об’єднання “ВОЛЯ” чи депутатської  групи “ВОЛЯ” та ключові голосування визначаються на спільному засіданні народних депутатів та Ради Партії “ВОЛЯ”.

Національні Збори визнали незадовільною співпрацю на позачергових виборах народних депутатів України з Об’єднанням "Самопоміч", зокрема, партійці негативно оцінили порушення Об’єднанням “Самопоміч”рішень І-х позачергових Національних зборів партії “ВОЛЯ”, непідтримку узгоджених мажоритарних кандидатів на окремих округах та невідповідність люстраційним та морально-етичним критеріям деяких активістів та членів Об’єднання “Самопоміч”.

“При цьому народні депутати, що були обрані за спільним з Об’єднанням “Самопоміч” списком виконають взяті на себе зобов’язання щодо вступу у фракцію “Самопоміч” у Парламенті”, - заявила Ірина Суслова.

Народні депутати, які були делеговані Національними Зборами партії “ВОЛЯ” у спільний з Об’єднанням “Самопоміч” виборчий список (Ірина Суслова, Андрій Немировський, Олексій Кузьменко та Руслан Солодовніков) та Юрій Дерев’янко (в/о №87) підписали Меморандум людей ВОЛІ у Верховній Раді України, який передбачає основні завдання людей ВОЛІ у Парламенті, серед іншого це: здійснення парламентського контролю за проведення кадрової люстрації та створення Національного кадрового резерву; законодавче забезпечення державного фінансування політичних партій, обмеження виборчих фондів, заборона телевізійної та зовнішньої політичної реклами; виборчої системи за відкритими регіональними списками; можливості відкликання народних депутатів виборцями; забезпечення децентралізації влади.

Національні Збори дообрали нових членів Ради партії – Ірину Суслову та Олексія Бонюка. Також до Ради партії входять Юрій Дерев’янко, Ольга Галабала та Сергій Таран.

З’їзд прийняв рішення про участь партії в наступних місцевих виборах, висуваючи виборчі списки та своїх кандидатів від політичної партії “ВОЛЯ”. Також “ВОЛЯ” активізує процес створення своїх районних та обласних організацій та формування Координаційної Ради як керівного статутного органу партії. Питання політичного партнерства під час місцевих виборів вирішуватимуть Національні Збори за поданням Координаційної ради партії “ВОЛЯ”.

У роботі Національних Зборів (З’їзді) партії “ВОЛЯ”, що були скликані за рішенням Ради партії, взяло участь 43 делегати з усієї України та 48 кандидатів у члени партії.

Керівник Громадського люстраційного комітету Дніпропетровської області, кандидат від партії «ВОЛЯ» по 26 виборчому округу Таміла Ульянова виступила категорично проти союзу із «Самопоміччю» (дивітсья відео). «Мала особистий досвід спілкування із представниками «Самопомочі». В нас попросили гроші за «вхід», вказавши що ми потрапили до списку безкоштовно. Так само нас допитували по дві години і тиснули на Андрія (Немировського – авт.), для того, щоб він вийшов зі списку, після того як стало відомо, що він опинився на межі проходження у Раду. Вони запитували щодо рішення судів, якихось аліментів. Скажіть, як ми з такими людьми після цього можемо працювати?», - прокоментувала Таміла Ульянова.

Активіст «ВОЛІ» на Прикарпатті Любомир Стринаглюк розповів про брудні методи боротьби «Самопомочі» проти «волівців» (дивіться відео).  Зокрема, за словами пана Стринаглюка, кандидат від «Самопомочі» Кіндій, що тільки не придумував, аби занизити рейтинг Ольги Галабали по 84-м виборчому округу. «Він її обзивав племінницею Ганни Герман, «проектом регіоналів», говорив, що вона їздить на джипі з донецькими номерами. Якого тільки бруду не було вилито на неї», - наголосив Любомир Стринаглюк.

Кандидату «ВОЛІ» по 86 виборчому округу Володимиру Грабовецькому на рівні обласного осередку «Самопомочі»  вдалося домовитися про підтримку його як єдиного кандидата. Однак, згодом, за словами Грабовецького, такий собі пан Лаврик із «Самопомочі» заключив з усіма районними газетами договір і написав, що «Самопоміч» по 86-му округу не підтримує Грабовецького.

Активіст «ВОЛІ» на Харківщині, кандидат по 173 виборчому округу Олександр Лебеденко розповів,  що коли на нього чинили тиск під час його виборчої кампанії, місцеві представники «Самопомочі» нічого не зробили, щоб виступити проти Системи і забезпечити реальне волевиявлення в регіоні.

Поділитися новиною:
Поділитися