10 липня, 17:19

Унікальну книгу про боротьбу ОУН-УПА презентували у Надвірній (ВІДЕО)

Жодної вигадки. Лише реальні історії та факти. У Надвірній презентували унікальну збірку про боротьбу ОУН-УПА на теренах карпатського краю  «Із гір Карпат несеться гомін волі». Її автором є  краєзнавець  Іван Кметюк. Перш ніж взятися за написання цього публіцистичного видання автор майже чотири роки поспіль ретельно вивчав архівні документи радянських часів.  А ще говорив із тими, хто і досі добре пам'ятає ту жертовну повстанську боротьбу.

"Я хотів пролити світло на діяльність ОУН–УПА як на теренах України, так і за кордоном. Я читачу даю лише факти, не роблю висновки. Я не називаю імені жодного зрадника і тих, хто продався", - розповідає Іван Кметюк. 

Чимало у книзі цікавих історій про повстанців, які  готові були на все заради волі для рідного краю. Серед них історія дідуся та бабусі Андрія Марійчина. Під псевдо "Калина" та "Сулима"  Григорій Вацеба і Марія Бабінчук  у далеких 50-х роках, не вагаючись,  стали на захист своєї країни. Бо вірили, що вона обов'язково буде незалежною.

"До останнього моя мама не знала, що народилась від повстанців.  Темної ночі на другий тиждень після народження її принесли на виховання чужим людям у чуже село. Мама до 16-ти років виховувалась під чужим прізвищем і не знала чия вона донька. Вже коли одружилась, то знайшлися родичі, які були заслані і які відшукали маму. Вони і сказали хто вона. І мама все життя боролась за те, за що боролись її батьки", - веде мову депутат Івано-Франківської обласної ради від фракції "ВОЛЯ" партії РНС Андрій Марійчин. 

До слова, історія нелегкої долі та героїзм  дідуся та бабусі Андрія Марійчина обов'язково ляже на сторінки окремого видання. Яке, певен їх онук, стане яскравим прикладом для теперішнього покоління захисників України.  

Поділитися новиною:
Поділитися