20 червня, 15:49

Перевірити законність плати за прання постільної білизни в ОКЛ вимагає депутат облради Марія Рудик

Депутат облради від фракції "ВОЛЯ" партії "РУХ НОВИХ СИЛ" Марія Рудик вимагає від керівництва області та Департаменту охорони здоров’я розібратися з ситуацією в Івано-Франківській ОКЛ, де пацієнтів змушують платити за зміну і прання постільної білизни.

Звернення вона надіслала до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука та керівника Департаменту охорони здоров’я Миколи Стовбана.

Нещодавно Марія Рудик на власні очі побачила як хворий батько її знайомої лежав у відділенні Івано-Франківської ОКЛ на брудній білизні. Постіль була уся в темних плямах від перев’язок, адже в чоловіка велика гнійна рана на нозі після операції. Про це Марія Рудик відразу написала на своїй сторінці у фейсбуку.

 
«Коли я звернулася до санітарки, щоб поміняли білизну, то вона мені сказала, що за заміну на чисту білизну треба платити 50 грн. в руки сестрі-господині, бо в них в лікарні приватна пралка. Це жах і абсурд... В обласній лікарні виявляється приватна пралка і з підприємцем уклали договір, так мені пояснив завідуючий в кістково-гнійному відділені", - йдеться в дописі Марії Рудик.

Окрім цього, пацієнти також переконані, що у лікарні  кошти за прання постільної білизни вимагають незаконно. При цьому чеків після оплати не надають, лише записують у журнал.

 «Такі дії у відділенні кістково-гнійної інфекції Івано-Франківської обласної клінічної лікарні є протиправними та не забезпечують санітарну та епідеміологічну безпеку. Адже, відповідно до пункту 2 розділу ІV Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров’я, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 30.04.2014 року № 293, заміна білизни хворим проводиться регулярно у міру її забруднення, але не рідше 1 разу на тиждень. Білизна, забруднена виділеннями хворих, підлягає негайній заміні», - йдеться  у зверненні.

 Якщо ситуація не вирішиться, то Марія Рудик планує подавати ще й звернення до голови облради Олександра Сича, аби питання розглянула відповідна комісія облради, та звертатися в правоохоронні органи

Поділитися новиною:
Поділитися