11 березня, 18:43

Не маємо права мовчати: бурштинці вимагають реконструкції фільтрів на Бурштинській ТЕС

Обласна рада повинна профінансувати заміну фільтрів на Бурштинській ТЕС. Першим кроком має стати придбання хоча б одного фільтра. Його вартість 140 мільйонів гривень. Половину з цих коштів бурштинці проситимуть з екологічного фонду обласного бюджету. 

Про такі наміри громада міста разом із депутатським корпусом, серед яких і депутати фракції «ВОЛЯ», партії «РУХ НОВИХ СИЛ», оголосили під час загальноміських зборів, які відбулися у Бурштині. 

Звернення з вимогою покращити екологічну ситуацію в місті та виділити кошти на оновлення обладнання на Бурштинській ТЕС  адресуватимуть до Міністерства екології, Міністерства енергетики та Управління екології Івано-Франківської ОДА.

«ТЕС сплачує екологічний податок. Цього року він перевищив 300 мільйонів гривень. Натомість Бурштин з цих коштів отримав лише 700 тисяч. Тоді як до обласного бюджету спрямували 55% від цієї суми. Ми хочемо, аби обласна рада дала більше грошей. З них місто зможе співфінансувати встановлення нових фільтрів на Бурштинській ТЕС», -переконаний депутат міської ради від фракції «ВОЛЯ» Ігор Дулик.


Бурштинці розповідають, з кожним роком екологічна ситуація у місті стає все критичнішою. Почастішали випадки онкозахворювань та алергій. 

«Ми вже дуже давно не бачили білого снігу чи прозорого дощу. В нас опади постійно сірого забарвлення. Однак ми не вимагаємо закрити ТЕС. Ми хочемо, аби на реконструкцію електростанції виділили гроші. І наслідки її діяльності стали для нас хоч трохи безпечнішими»,- розповідає бурштинець, учасник АТО Руслан Івасів.  

Під час зустрічі усі бажаючі бурштинці змогли записатися до ініціативної групи, яка буде контролювати питання дотримання екологічної безпеки  в місті.

Поділитися новиною:
Поділитися