16 лютого, 16:31

Держава повинна підтримувати дрібних сільгоспвиробників, а не олігархів, — депутат Івано-Франківської облради від фракції «ВОЛЯ» Ольга Федишина

На сьогоднішньому сесійному засіданні облради фракція «ВОЛЯ» підтримала проект звернення щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств.

Зокрема, депутат Івано-Франківської облради від фракції «ВОЛЯ» Ольга Федишина зазначила, що розподіл коштів з державного бюджету на розвиток сільського господарства та підтримку аграріїв є несправедливим і непропорційним.

«У 2017 році тільки за січень-червень більша частина коштів для підтримки аграріїв була розподілена між двома магнатами: "Миронівським хлібокомбінатом" Юрія Косюка, який отримав 809 млн гривень підтримки з державного бюджет та «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка, який отримав 142 млн грн. Косюк у 2015 році був заступником голови Адміністрації Президнта. Щодо Бахматюка: він отримує державну підтримку для аграріїв з держбюджету, а в той же час держава змушена покривати борги його збанкрутілих банків, вкладники яких залишилися без коштів», —зазначила Ольга Федишина.

Тож депутат вважає, що Кабмін мав би чітко і прозоро регулювати порядок розподілу коштів і передбачити спрямування за пропорціями цих коштів на області. Щоб в подальшому саме органи місцевого самоврядування в областях  могли надавати підтримку дрібним та середнім фермерам, яким вона потрібна в першу чергу.

Поділитися новиною:
Поділитися