8 лютого, 17:24

Юристи нардепа Дерев’янка допомогли оцінити якість послуг і рівень довіри яремчанців до суду

Громадська ініціатива «Судові комунікації» презентувала результати спеціального соціологічного дослідження в рамках моніторингу судів Івано-Франківської області  на рівень довіри громадян. Над дослідженням, об’єктом якого став Яремчанський міський суд,  працювали експерти Центру політичних студій, соціологи з Прикарпатського та Харківського національних університетів, а також судді та прес-секретарі судів області. Долучились до його проведення і юристи народного депутата України Юрія Дерев’янка. 

Соціологи опитали 37 відвідувачів Яремчанського міського суду, яку б оцінку вони поставили роботі установи. За шкалою від 1 до 10 більшість яремчанців давали 9,1 бала. 

«Погодьтесь, це зовсім не схоже на середні цифри по країні. На такий високий рівень довіри вплинули особисті якості суддів, а також активна комунікація органів судової влади», - зазначила директор навчально-наукового центру соціологічних досліджень ПНУ Ольга Максимович.

Юрій Жолоб, який є юристом нардепа Юрія Дерев’янка, каже, що одразу погодився надати допомогу для проведення соціологічного дослідження. 

«До нас, як до помічників нардепа, з таким проханням звернулися соціологи. Ми не відмовили і максимально долучились. Ще у жовтні ми погодились співпрацювати з громадською ініціативою «Судові комунікації» для реалізації спільних проектів по відновленню довіри до суду».

Юрій Жолоб розповідає, що саме у яремчанців є велика довіра до їхнього суду. 

«Ми вирішили дослідити це явище. Стало цікаво, чому коли українці в більшості неприхильно ставляться до судів, у Яремче зовсім інша ситуація. Залучили інтерв’юерів та наших юристів до проведення дослідження. Колосальна робота була проведена фактично за 4 дні. Ми побачили, що яремчанці позитивно ставляться судді Андрія Іванова, який приїхав з Луганська в той час, коли в Яремче майже рік суд не працював взагалі».

За півроку суддею було розглянуто 810 справ. Позитивно оцінює роботу Андрія Іванова і депутат Івано-Франківської обласної ради від фракції «ВОЛЯ» Андрій Марійчин. 

«Коли ми спіймали білорусів з георгіївськими стрічками на «Буковелі», то суддя в Яремчанському суді ухвалив рішення про максимальний штраф для порушників. Цим він показав твердість і принциповість у роботі. Тоді він сказав: «Зміст притягнення до відповідальності –  це покарання і ПЕРЕВИХОВАННЯ».
Все так було і зроблено по відношенні до білорусів-ватників. Судді – респект і повага за патріотизм і чітку позицію».

Отож юристи нардепа обіцяють, що й надалі співпрацюватимуть з громадською ініціативою «Судові комунікації». 

«Ми хочемо, щоб в Україні були чесні суди і щоб кожен, хто звертається до них, був впевнений у їх справедливості», - каже Юрій Жолоб. 
Поділитися новиною:
Поділитися