22 грудня, 16:43

Півтори тисячі працівників закладів освіти у Косівському районі можуть зустріти новий рік без зарплати за два місяці

У Косівському районі склалася катастрофічна ситуація з виплатою заробітньої плати технічним працівникам, лаборантам та бібліотекарям шкіл. Наразі борг місцевого бюджету перед ними становить 9 мільйонів 441 тисячу гривень. Люди лише в грудні отримали зарплату за жовтень.

Ситуація насторожує, адже без зарплати залишилися працівники з найнижчим доходом, тож в людей коштів на прожиття уже немає, каже голова районної профспілки працівників освіти Світлана Бович.
Аби відстояти свої права, люди вийшли на протест під райдержадміністрацію. Однак питання так і не вирішилося - рік закінчується, а зарплати немає.

"При попередньому розподілі стабілізаційної дотації область виділила 1 мільйон 807 тисяч гривень. Це дало можливість закрити жовтень. Однак інші райони завдяки дотації закрили ще й листопад, а нам ще 9 тисяч не вистачило аби жовтень закрити", - розповідає  голова косівської районної організації профспілки працівників освіти Світлана Бович.

За словами депутата обласної ради від фракції "ВОЛЯ" Олега Атаманюка,  64 мільйони 700 тисяч гривень, а  це стабілізаційна дотація, яка прийшла з державного бюджету,  бюджетна комісія та департамент фінансів розділили нерівномірно. Повністю погасити заборгованість по зарплаті вдалося лише в охороні здоров'я. 

"Як люди ці мають жити?  Їм не  віддають зароблені ними гроші.  Бюджетна комісія має рівномірно враховувати проблемні питання бюджетни установ і розділяти рівномірно та компенсовувати ті галузі, які є найпроблемнішими на сьогодні. Для місцевого бюджету заборгованість у сумі 9 400 млн це непідйомна сума, щоб профінансувати самостійно. За цими мільйонами стоїть величезна кількість людей. Ви ж не можете прийти в магазин і сказати я візьму  продукти, а принесу гроші через тижєдень чи через місяць, коли мені дадуть гроші. Для вирішення цієї проблеми до кінця цього року ми можемо сподіватися лише на додаткові кошти, які виділить кабмін", - каже депутат обласної ради від фракції "Воля" Олег Атаманюк.

 
Поділитися новиною:
Поділитися