7 грудня, 14:32

«Ми б уникнули крові, якби в Україні діяв закон, який би врегульовував повноваження президента», - Дерев’янко

В Україні і досі немає закону, який би врегульовував повноваження президента, а це є порушенням норм Конституції, згідно з якою органи влади повинні здійснювати свої повноваження виключно на підставі закону. Необхідно, щоб була прописана процедура складання президентом своїх повноважень у разі вчинення державної зради чи злочину. 

Про це заявив народний депутат України Юрій Дерев’янко в ефірі програми «На часі» на 402 каналі. 

«Згідно Конституції, Парламент, Уряд, Генеральна прокуратура,Конституційний суд, Президент України є органами влади і повинні працювати виключно на підставі закону. В Україні є закон про Верховну Раду, про Кабінет Міністрів, про прокуратуру, але до цього часу не маємо закону, який би врегульовував повноваження президента.   Зараз ми керуємося законом УРСР 1991 року, який є застарілим», - розповів нардеп. 

У Верховній Раді Юрій Дерев’янко зареєстрував законопроект 7248, який передбачає не тільки те, щоб президента можна було за допомогою процедури імпічменту відправити у відставку, але й унормування і врегулювання законного функціонування цілої інституції під назвою «Президент України».


«Мій законопроект, який я зареєстрував так і називається «Закон про Президента України, а також про дострокове припинення його повноважень». Немає значення який президент чи Ющенко, чи Янукович, чи Порошенко, важливо, щоб у разі вчинення державної зради чи злочину, була прописана процедура складання ним своїм повноважень. Відсутність цього закону, коли президентом був Янукович, призвела до кровопролиття і величезних людських втрат. Ми сплатили велику ціну за те, що президенти порушували закон і Конституцію», - розповідає народний депутат. 

Президент Петро Порошенко потихеньку узурповує владу, здійснює функції, які не прописані в Конституції. 
«Він зараз розуміє, що його рейтинг падає, адже більшість обіцянок, даних перед виборами, не є виконані. І зараз Порошенко намагається в такий спосіб вибудувати фундамент майбутніх президентських виборів. Тому, коли ми говоримо про такі загрози, то тим більше зараз важливо, щоб такий закон був прийнятий», - говорить Юрій Дерев’янко. 

Чи ухвалить Верховна Рада такий закон залежатиме від того, наскільки люди захочуть цього. 

«В минулій каденції був дуже непопулярний закон про люстрацію. Я був його автором. Але коли люди почали вимагати, щоб цей закон був ухвалений, то він в кінці кінців він був прийнятий. Люстрація й імпічмент – це вимоги Майдану. Тому коли ми зараз говоримо про закон, який би врегульовував повноваження президента, то я вважаю, що він дуже потрібний», - каже нардеп.

Поділитися новиною:
Поділитися