8 листопада, 17:53

Прикарпатці у Києві: "Ми тут для того, щоб змінити Україну"

Декілька тисяч українців зібрались у вівторок, 7 листопада, під стінами Верховної Ради. Долучились до всеукраїнської акції протесту і мешканці Прикарпаття. 

Тому під тиском громадськості нардепи прийняли закон у першому читанні про вибори за відкритими списками. 

"Нарешті ми відмовляємось від змішаної виборчої системи, яка часто перетворюється на банальний підкуп виборців та тотальний адміністративний тиск. Принцип обрання за відкритими партійними списками дозволяє знищити диктатуру партійних босів, які раніше самі визначали список кандидатів", - говорить народний депутат України Юрій Дерев'янко

"Прикро, що депутати тільки під час протесту прислуховуються до вимог народу.З Прикарпаття люди приїхали до Києва для того, щоб влада нарешті їх почула. Перший крок для цього вже зроблений. Тому це важливий день, адже після прийняття нового закону про вибори, в подальшому голосування за народних депутатів відбуватиметься за відкритими списками. Люди самі вирішуватимуть за якого кандидата голосуватимуть", - говорить юрист, помічник народного депутата України Юрія Дерев'янка Андрій Гунда. 

Воїн АТО, активіст "РУХУ НОВИХ СИЛ", прикарпатський політолог Андрій Фармуга розповідає, що приїхав до Києва для того, щоб в Україні були реалізовані принципи справжньої демократії.

"Сьогодні, завдяки мітингу під стінами Верховної Ради, народні обранці все-таки дослухались до вимог людей. Під тиском прийняли дуже важливий закон про вибори. Він дозволить тим людям, які хочуть творити зміни в державі прийти до влади. Головне, щоб цей закон був реалізований", - каже Андрій Фармуга.

Поруч із прийняттям нового законодавства про вибори, люди вимагають припинити безкарність і вседозволеність влади та обмежити депутатську недоторканність.

Окрім того, мітингувальники вимагають зруйнувати корупцію в країні та прийняти закон про Антикорупційний Суд.

Депутат Івано-Франківської обласної ради від фракції "ВОЛЯ", що представляє партію "РУХ НОВИХ СИЛ", Ольга Федишина розповідає, що перелік вимог українців до влади постійно зростає. 
На сьогоднішній день для України важливо також прийняти закон, який регулюватиме питання здійснення повноважень Президента та визначатиме процедуру імпічменту.

"Тут ми не говоримо про якогось конкретного Президента чи теперішнього, чи майбутнього. Глава держави повинен діяти згідно з Конституцією України і штучно не розширювати свої повноваження", - вважає Ольга Федишина.

 
"Ми хочемо змінити нашу країну. Вимоги дуже прості. Це і є продовження того, за що стояли люди на Майдані", - говорить координатор обласної організації "РУХУ НОВИХ СИЛ" Тетяна Пришляк.

Поділитися новиною:
Поділитися