8 листопада, 10:31

Тепловий шантаж. У Надвірній досі не включили опалення у дитячих закладах

У м. Надвірна школи №1 та №2 досі залишаються без тепла. А все тому, що через власні амбіції керівництво котельня «Струмок» не вмикає вентель.  

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Кімакович повідомляє, що підприємству дали 10 днів для того, щоб опалення було включено. 

«Представники  котельні багато що пояснювали на засіданні комісії ОДА з приводу цієї проблеми.  Зрозуміло, що вони хочуть вирішити якісь свої господарські питання за рахунок шантажування дітьми. Вони повинні дати тепло, бо з нашого боку виконані всі умови. Тому важливо, щоб умови договору були виконані і ми розпочали навчальний процес. Їхні внутрішньогосподарські стосунки нас  мало стосуються», - говорить Кімакович.

Окрім того, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації розповів, що «Струмок» аргументує неподачу тепла тим, що мережі не готові. 

«Тепер вони мають 10 днів, щоб їх підготувати. Дивною є ситуація, вони чимало років цими мережами користувались, а тепер кажуть, що вони не готові», -каже Кімакович

Начальник відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації Степан Северилов додає:
«Це добре запланований стратегічний хід, погоджений їхніми юристами. Це було у них в планах дій уже віддавно. Це йде стратегічна реалізація по проекту викупу котельні отими щорічними перемогами над депутатами Надвірнянської міської ради. Я думаю, що в п`ятницю  спеціалісти перепровірять інформацію стосовно котельні і теплотрас». 

Крім того, Степан Северилов розповів, що вода була закачана після початку опалювального сезону, перед тим були провірені гідравлічні випробування. 

«Після того, в 2 фазі, я так розумію, воду злили і починається зовсім інше викревлення інформації. У всякому разі ті теплотраси, які ведуть до школи  мають десятирічну гарантію і вони їх навіть стільки часу не експлатували, щоб щось зараз вимагати. Тому всім добре зрозуміла, що це така стратегія юристів для досягнення своїх цілей», - говорить начальник відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації. 

Депутат Надвірнянської міської ради від партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Володимир Монастирецький пояснює, що така поведінка представників котельні «Струмок» пов`язана з тим, що вони хочуть, щоб котельня стала їхньою приватною власністю.

«Тому  шантажують депутатів, подачею тепла у школи і садки. Коли підписували договір з відділом освіти Надвірнянської райдержадміністрації на постачення тепла, то все було гаразд і котельня готова була надавати опалення. Проте згодом вирішили піти методом шантажу. Договір з міською радою у них був до 2018 року. Вони вирішили не дати тепло у школи і, таким чином, заставити депутатів проголосувати за те, щоб віддати їм як мінімум на 2 роки котельню, центральний тепловий пункт,  а також мережі. По цих мережах вони запускали тепло сім років. Котельні «Струмок» вони непотрібні були, бо не хотіли за них платити. Мережі були на балансі міської ради і котельня ними успішно користувалась. Зараз вони зробили аргумент: в нас нема мережі і ми не маємо по чому подавати тепло. Це брехня! Бо вони тепло подавали і мають  змогу надалі  це робити». 

Володимир Монастирецький вважає, що і зараз котельня «Струмок» може висинути нову шанатажистську вимогу, щоб міська рада поставила  котельню на продаж чи включила її в  перелік об’єктів, які підпадатимуть під приватизацію.  

«Поки вони витургували роки продовження договору оренди . Тут є інша сторона медалі. Вони в центрі міста круглорічно викидують  забруднене повітря. Недобросовісно палять не дровами і не тільки в опальвальний сезон. Котельню використовують круглорічно, бо  подають пару на свою хімчистку, яка знаходиться поруч», - говорить Володимир Монастирецький.

Тому депутати «РУХУ НОВИХ СИЛ» в Надвірнянській міській раді виступають за те, щоб  «Струмок» закрили. 
«Ми хочемо, щоб побудували модульну котельню біля шкіл № 1 і №2, яка незалежно включатиме тепло. І це дасть нам можливість забрати котельню «Струмок» з центру міста і не відбуватиметься шкідливих викидів у повітря», - розповів Монастирецький. 

Поділитися новиною:
Поділитися