26 вересня, 12:37

Судилище над учасником АТО: свавілля правоохоронців та суддів під керівництвом діючої влади. ФОТО+ВІДЕО

Іванофранківець Олександр Бурцев, якого тиждень тому ув'язнили на 60 діб за те, що зустрічав Михайла Саакашвілі на українсько-польському кордоні впав у кому. Так завершився розгляд апеляційної скарги у Львівському суді щодо скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою учасника АТО 60 діб.  Понад чотири години в Львівському обласному Апеляційному суді тривало засідання. Ще на його початку Олександр Бурцев, який  хворіє на цукровий діабет, наголосив на тому, що в СІЗО йому не давали в  необхідній кількості інсулін, не було і належного харчування.

«Мені сьогодні взагалі не дали інсулін ні в 7 ні в 10 год, я його отримав лише в 13 год. Фельдшер сказала що не дасть інсулін, бо я мав віддати їй від попереднього шприца-ручки, мене про це не попередили і я його викинув у сміття», - зазначив Бурцев.

Лідер партії «Рух нових сил» Михайло Саакашвілі та народний депутат Юрій Дерев’янко, які були присутні у суді подали заяву щодо взяття Бурцева на поруки. Таке ж бажання висловили шестеро інших нардепів. Втім судді клопотання відхилили.

«Олександр Бурцев не є злочинцем, на лаві підсудних зараз не та людина, яка має бути. Тому що є багато інших, які мають відповідати за те, що відбувається. Є люди, які незаконно мене позбавили громадянства, які підробили підпис, є люди, які погрожували, що усіх розстріляють на кордоні, є люди, які тримали у заручниках цілий поїзд. Ніхто за це не відповів. Олександр Бурцев є небайдужим громадянином, який вболіває за долю України і хоче, щоб ми жили краще», - наголосив Саакашвілі.

Під час судового засідання адвокати Бурцева просили суд надати йому бодай тест-полоски для контролю цукру в крові.  Й попереджали, що відсутність такого контролю може неабияк ускладнити стан здоров’я затриманого. Втім суд відмовив.  Як результат під час оголошення рішення про незадоволення апеляційної скарги, Бурцев втратив свідомість.

Після побаченого активісти «Руху нових сил», які приїхали з різних куточків України , аби підтримати Бурцева, скандували суддям "Ганьба!", на що ті просто втекли із зали засідань.

«В результаті цілого дня судового засідання суд скасовує клопотання захисту і залишає Бурцева під вартою. Це при тому, що людина хвора, що єдине звинувачення проти нього –це синець на коліні одного з прикордонників, в суді навіть не могли довести якого саме. Коються абсурдні під керівництвом діючої влади», - наголосила координатор Івано-Франківського обласного осередку партії «Рух нових сил» Тетяна Пришляк.

«Весь судовий процес він був без ліків. Хоча адвокати наполягали, щоб йому ці ліки дали. Те, як зараз чинить ця «недосудова» система - це знущання над всіма громадянами України і особиста відповідальність за те, що коїться зараз лежить на Петру Порошенку», - зазначила депутат Івано-Франківської облради, Член Ради партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» Ольга Галабала.

Наразі Олександр Бурцев вийшов із коми та перебуває в лікарні у Львові. Активісти та Юрій Дерев’янко майже цілу ніч чергували біля хворого. У «Русі нових сил» відзначають, що на лікарів розпочався тиск з метою сфальшувати діагноз, вони констатували, що у хворого гіпертонічний криз, хоча лікарі швидкої поставили діагноз «кома невідомої етіології». Більше того, наголошують активісти, лікарі відмовлялись надавати будь-які довідки, мотивуючи це тим, що мають отримати дозвіл головного лікаря.

Поділитися новиною:
Поділитися