10 серпня, 15:18

«Керівництво Бурштинської ТЕС повинно виконати обіцянки стосовно модернізації підприємства», - депутат Галицької міської ради Володимир Горбаль

Бурштинська ТЕС потрапила у трійку найбільших забруднювачів повітря в Україні, тому вирішення екологічних питань, модернізація обладнання на підприємстві, контроль за викидами в атмосферу є особливо актуальними.

Так вважає депутат Галицької міської ради від партії «ВОЛЯ-РУХ НОВИХ  СИЛ» Володимир Горбаль, який вчора взяв участь у виїзній комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування на Бурштинській ТЕС.

 «Позитивом для нашої області є те, що Бурштинська ТЕС забезпечує робочими місцями понад 2 тисячі людей, середня заробітна плата яких становить більше 5 тисяч. Проте, вважаю, що керівники підприємства повинні дотримуватись своїх інвестиційних обіцянок, зокрема, надавати більше коштів для тих сіл, які оточують Бурштинську ТЕС. Цього, на жаль, зараз не робиться», - розповідає Володимир Горбаль. 

Під час засідання комісії говорили також про те, що на Бурштинській ТЕС  мають модернізувати обладнання на всіх енергоблоках і до 2028 року перейти на стандарти Євросоюзу.

«Потрібно не тільки обіцяти, але й виконувати. Необхідно вирішити питання, що робити з золовідвалами, адже ті, які знаходяться на території Галицького району, перевищують  усі допустимі норми. Треба шукати інвесторів та інститути які можуть допомогти  з вторинною переробкою золи, шлаків, щоб їх можна було використовувати  для будівництва доріг, так як це робить, для прикладу, Польща.  Чому в нас  немає такого?! Думаю, що тут зацікавленими є ті, хто робить дороги на Івано-Франківщині», - говорить Володимир Горбаль.  

Депутат вважає, що потрібно встановити постійний контроль за викидами в атмосферу, проте поки обіцянки керівництва Бурштинської ТЕС є тільки декларативними.

«Необхідно поставити сервера, датчики заміру викидів, це все не дуже дешево, а коштів для цього немає. Тому, на жаль, онлайн контроль за викидами в атмосферу, які здійснює Бурштинська ТЕС, поки неможливий», - каже Володимир Горбаль.

 
Поділитися новиною:
Поділитися