10 серпня, 11:24

У Надвірнянській міській раді система публічних електронних закупівель «ProZorro» використовується неналежно, - депутат Володимир Монастирецький

Проведення тендерів за системою «ProZorro» в Надвірнянській міській раді відбувається лише на закупівлю товарів, вартістю від 50 тисяч гривень і робіт – вартістю від 300 тисяч. Ця ситуація не сприяє прозорості і відкритості використання бюджетних коштів, оскільки часто товари та роботи, які оплачуються з міського бюджету, меншої вартості ніж вказано вище і їх закупівля в таких випадках відбувається поза системою «ProZorro», а тому мешканці не можуть контролювати цей процес.

Таку думку висловив депутат Надвірнянської міської ради від партії «ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ», член земельної і бюджетної комісії міськради Володимир Монастирецький в програмі «Гість студії» на ТРК «Надвірна».

 «Коли у міській раді ми запроваджували систему «ProZorro», то я пропонував, щоб тендери проводились на товари вартістю більше 20 тисяч і на роботи більше 50 тисяч. Проте мою ініціативу не підтримали інші депутати, «зупинились» на сумі 50 і 300 тисяч», - розповів Володимир Монастирецький.

Депутат позитивно оцінює те, що система «ProZorro» в Надвірнянській міській раді взагалі функціонує, проте поки вона використовується неефективно.

«Мене часто запитують люди: «Чому вулиці ремонтують і ставлять бруківку по 150-200 м?». Тут відповідь проста - усі суми йдуть дотендерні, тобто, для прикладу, 299 тисяч. Це робиться для того, щоб «обійти» систему «ProZorro».
Володимир Монастирецький вважає, що така ситуація є неправильною, оскільки в таких випадках рішення по тендерах приймає міська рада і мешканці Надвірної не можуть знати і контролювати хто є підрядником (виконавцем) і яка вартість робіт. Крім того, система «ProZorro» сприяє формуванню конкуренції між підрядниками -  переможцем тендеру стає той, хто пропонує найнижчу ціну за відповідними параметрами. Це економить кошти міського бюджету і встановлює нормальні конкурентні правила «гри» для підприємців», - розповідає депутат.

Володимир Монастирецький каже, що й надалі разом із іншими депутатами від партії «ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ» в міській раді працюватиме над тим, щоб тендерні суми знизити і щоб всі роботи йшли через систему «ProZorro», адже вважаємо, що кошти міського бюджету повинні використовуватись відкрито, раціонально та ефективно.

Поділитися новиною:
Поділитися