1 серпня, 15:38

«Рай у Карпатах»: на Верховинщині організували табір для дітей. ФОТО+ВІДЕО

Дітей з різних куточків України приймає міжнародний YMCA табір «Рай у Карпатах», що на Верховинщині.  Нещодавно відвідали його майже півсотні юнаків та дівчат із Заходу та Сходу України. Приїхали до Карпат також діти і молодь з-за кордону. Для них участь у такому таборі - це нова можливість поспілкуватися з однолітками, «вирватися» з-під батьківської опіки , а головне – чудовий  спосіб знайти нових друзів.

Рівно на десять днів, кажуть організатори,  для близько пів сотні юнаків та дівчат,  галявина у Карпатах перетворилась на майданчик для інтеграції дитячих думок та емоцій. 

Керівник табору координатор ресурсного центру в національному офісі МО YMCA Україна Олексій Баханов розповідає, що метою табору є об’єднати дітей з різних частин України і світу, навчити їх взаємодіяти і допомагати один одному.

 «Взагалі молодь зараз дуже роз’єднана. Великі політичні проблеми в нашій країни, тому ми збираємо дітей з різних регіонів. Є і переселенці з Луганську, діти з малозабезпечених і багатодітних сімей, просто діти, які вирішили відвідати табір.  У них різні ідеї і погляди на життя, але через походи, тренінги, командні ігри, де вони один одному допомагають, бачать, що будують цей світ, нашу країну», - розповів Олексій Баханов.

З тутешніми дітьми тут працюють й волонтери Корпусу миру США. Твердять, що навіть мова у цьому таборі аж ніяк не завада задля отримання нових знань та емоцій.

Джесі Редмен, яка приїхала у табір зі штату Тихас, розповідає, що особливо приваблюють її тут гори, а також можливість виконувати улюблену роботу: «Гуцули мають багато традицій, це цікавий район. Легко дружити з людьми з інших країн, вони трохи знають англійську, я вчу українську. Коли я працюю з дітьми, то це мені так подобається, що не важливо, з якої вони країни. Скучила за сім’єю, але тут дуже гарно. Поїду додому у травні». 

Захід табору триває протягом 10 днів. Щодня діти роблять зарядку, ходять на тренінги і відвідують майстерні. Усі учасники задоволені, бо отримують багато позитивних емоцій під час перебування у таборі. На них щодня чекають спортивні забави, танцювальні гуртки та різноманітні творчі майстер-класи. А ще яскраві екскурсії для романтиків. Сходження на найвищу гору України Говерлу для витривалих. Та рафтінг для найсміливіших. 

Аліна з Костополя (Рівненська область) розповідає: «Я в цьому таборі вперше, але порівняно з іншими тут дуже класно. Ми йдемо у походи, проводимо різні ігри, купаємось – це все дуже весело. Нещодавно ми лазили по скалодромі – це було стільки емоцій, що просто не передати. Тут класна атмосфера, всі дуже дружні, веселі і взагалі я люблю такий відпочинок». 

Олександра додає: «Я весело провела тут час. Ці діти дуже цікаві і кожен по-своєму. Мені подобаються нові знайомства і спілкування. Я швидко привикаю до людей і буде шкода прощатися. Але на наступний рік знову буде такий табір і ми приїдемо сюди».

Організувала  табір директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  у Верховинському районі, голова обласної і міської християнської організації  молоді і сім’ї YMCA Карпати, депутат районної ради від партії «ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ» Ольга Соломійчук. 

«Я працюю з дітьми, мені подобається робити їм приємне. Цей табір – це одна з таких речей. Хочу подякувати Верховинській районній державній адміністрації за те, що вони нам надали таке чудове місце, де ми можемо проводити табори. Висловлюю вдячність також партії «ВОЛІ-РУХ НОВИХ СИЛ», а також особисто народному депутату Юрію Дерев’янку, який завжди нам допомагає в разі потреби. В нас недавно відпочивали діти з Донецької області. Допомогли нам коштами», - розповідає Ольга Соломійчук. 

Табір «Рай у Карпатах» триватиме до кінця серпня. А вже наступного року організатори обіцяють знову повернутися на це місце задля того, аби діти Заходу та Сходу завжди були разом.

Поділитися новиною:
Поділитися