10 липня, 12:26

На Рожнятівщині вшанували пам’ ять воїнів ОУН-УПА. ФОТО

У маленькому селі Ловаги біля Перегінська на Рожнятівщині вшанували пам’ять героїв нашої держави – воїнів ОУН-УПА, які віддали своє життя за краще вільне життя українців. Григорій Вацеба "Сулима", Марія Вацеба " Калина", Ярослав Белийович "Дуб" та невідомі повстанці " Голуб" і " Тарас" героїчно загинули 7 липня 1951 року.

Представники духовенства відправили панахиду за померлими воїнами, шанували пам’ять представники районної та обласної влади, громадськість та активісти. Віддав шану загиблим і депутат обласної ради Андрій Марійчин, внук Григорія та Марії Вацеби.

«В той день, в районі хутора Ловагів тоді ще Перегінського району мій дідусь та бабуся разом з іншими повстанцями заночували в стодолі. Напевне, не обійшлося без зради, бо стодолу оточили енкаведисти. На пропозицію здатися, повстанці відповіли вогнем. А коли було використано всі набої, останньою гранатою підірвали себе. Вони віддали своє життя за Україну, розуміючи, що на той час не було жодних шансів вибороти її незалежність. Вічна пам'ять героям !» - розповідає Андрій Марійчин.

Андрій Марійчин переконаний, в час коли на сході країни чатує ворог та посягається на незалежність, герої ОУН-УПА мають стати прикладом патріотизму та відданості народу для сучасного покоління.

Поділитися новиною:
Поділитися