15 червня, 16:37

На Косівщині депутати просять законодавчо врегулювати проблему автомобілів з іноземною реєстрацією на території України

Сьогодні в Україні перебуває близько 1,5 мільйони автомобілів з іноземною реєстрацією, вартість їх розмитнення є непосильною для більшості громадян, що викликає велике обурення серед власників таких автомобілів. Частково вирішити цю проблему може прийняття законопроекту №5567, з таким проханням звернулись депутати Косівської районної ради до керівництва держави під час останнього сесійного засідання. Відповідне звернення ініціювала фракція ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ, його одноголосно підтримали районні обранці. Крім того вони звернулись дов сіх місцевих рад області з проханням також прийняти відповідне звернення.

 Керівник фракції Петро Іванишин акцентував, що сьогодні згідно з законодавством громадяни України мають право тимчасово ввозити автомобілі з-за кордону тільки в режимі «транзит» на 5 або 10 діб, в цей же час іноземці можуть тимчасово ввозити автомобілі на період до 1 року.

«Вартість розмитнення автомобілів є непосильною для більшості громадян України, внаслідок чого вони змушені вдаватися до використання різних, у тому числі, сумнівних схем. Натомість органи державної влади замість пошуку шляхів вирішення цієї проблеми, фактично розпочали репресії відносно власників таких автомобілів - затримують та вилучають автомобілі з іноземною реєстрацією у різних областях» - наголосив Іванишин.

Проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування)» (реєстраційний номер 5567) пропонує запровадити умовне часткове звільнення від оподаткування митними платежами транспортних засобів особистого користування і встановлення справедливої плати за їх тимчасове ввезення на митну територію України громадянами-резидентами. Так українці повинні будуть сплачувати в Держбюджет приблизно від 120 до 250 і більше євро на рік, залежно від автомобіля. Крім того, протягом 2 місяців з дня набрання чинності закону всі автомобілі, які мають певні порушення по митниці, зможуть пройти офіційну процедуру оформлення тимчасового ввезення, сплативши ці платежі. Учасники АТО згідно з цим законом будуть звільнені від сплати за ввезення одного автомобіля, що допоможе врегулювати проблему транспортних засобів в зоні АТО.

Тому, депутати районної ради просять вжити заходів щодо законодавчого врегулювання питання ввезення та перебування на митній території України автомобілів з іноземною реєстрацією, прийняти законопроект 5567 і припинити переслідування водіїв та фактичних власників автомобілів з іноземною реєстрацією з боку митниці ДФС та Головних управлінь Національної поліції України в областях.

Поділитися новиною:
Поділитися