3 червня, 13:58

На мирну акцію в управлінні «лісоциду» на Львівщині знову пригнали поліцію - Василь Курій (ФОТО, ВІДЕО)

На мирну акцію "Стоп лісоцид" до Львівського обласного управління лісового господарства його начальник Анатолій Дейнека привів два екіпажі поліції, дільничних та молодиків зі шевронами добробатів. Натомість жодного чиновника установи, крім секретаря, у робочий час на роботі не було.

Про це заявив після чергової акції «Стоп лісоцид» учасник цього руху, представник ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини Василь Курій.

"Але ми будемо ходити до усіх! Щоби показати українцям: війна триває, відпочивати не можна! Сьогодні зрозумів: якщо не піду до кінця і не допоможу їм «здохнути», вони не дадуть мені жити", - заявив Курій

Основна вимога ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ та інших спільнот, які прийшли на акцію: припинити суцільні рубки. Цивілізована лісозаготівля має відбуватися шляхом вибіркової вирубки зрілих або хворих дерев. Але у лісах області масово вирубують площі, залишаючи за собою чагарники. У селах Старосамбірського району у травні селяни перекривали дороги лісовозам, викликали поліцію.Хоча рубати з 15 квітня до 1 червня узагалі забороненозаконом! Це – режим тиші задля розмноження тварин і птахів.

«Щодня отримую дзвінки від селян з різних кутків Старосамбірщини. І чую брехню від лісгоспів про погодження рубок з громадами. Робота правоохоронців неефективна, вони нічого не тямлять у лісоохоронному законодавстві. І над усім цим - тотальна порука і кришування влади області, - розповідає далі Курій. – Ні, це не управління лісового господарства, а управління «лісоциду»!»

Це був візит попередження, нагадують учасники руху. Свої вимоги вони зареєстровали у секретаря та передадуть обласним депутатам із проханням проголосувати за них. Окрім заборони суцільних лісосік, вимагають затверджувати плани рубок тільки через громадські слухання, притягнути до реальної відповідальності керівників господарств, проти яких були відкриті кримінальні провадження. Лише за 2015-2016 рокиїх було близько 550!

«Нас дістала імітація реформ і поза страуса обласної ради та правоохоронців. Усюди, куди б ми не стукали, зустрічаємо кругову поруку, страх перед начальством, або тупу байдужість. Ми кажемо людям: досить боятися! Ліси – це власність народу! За свою землю та ліси варто боротися!» - йдеться в заяві на офіційній сторінці «Стоп лісоциду» у Facebook. 

Нагадаємо, 30 травня під час мирного з’їзду РНС у Києві під Міністерством юстиції охорона не допускала усередину установи журналістів, очільника партії Михайла Саакашвілі та народних депутатів.

Поділитися новиною:
Поділитися