14 травня, 13:11

У Франківську стартував проект “Жіночі ініціативи за мир на Донбасі”


 У Івано-Франківську переселенці, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, розпочали проект “Жіночі ініціативи за мир на Донбасі” – гендерний міжрегіональний мобільний дискусійний клуб діалогу за участі громадських організацій та вимушено переміщених осіб. Проект реалізовується організаціями OWEN (Німеччина), Swisspeace(Швейцарія), ГО «Ідея змін».

Стартував цей діалог минулого тижня, у ньому взяла участь і голова правління УМСА-Карпати, депутат районної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Ольга Соломійчук. Під час зустрічі проаналізували проблеми переселенців, презентували діяльність жіночих громадських організацій, обговорили Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки,мир,безпека» та національний план дій її виконання до 2020 року.

«Мета цієї Резолюції та плану дій України – посилити роль жінок як рівних партнерів у вирішенні та розбудові миру в країнах де існують конфлікти, війни, небезпека для місцевого населення. Україна у 2016 році прийняла Національний план дій з виконання цієї резолюції, на даний час такі плани окрім нашої країни діють у 58 державах. Однак наша влада бездіє, залишає переселенців наодинці зі своїми проблемами, тому ми акумулюємо свої сили аби привернути увагу високопосадовців до цієї проблеми і розпочати реальні кроки для її вирішення» - розповідає Соломійчук.

Присутні мали змогу поспілкуватись з представниками ведучих груп жіночої ініціативи – Ярославою Сорокопуд з ГО «Гендерний центр ім. Наталі Кобринської», Віолеттою Сартанія з ГО «Громадський рух переселенців з Донбасу», Світланою Судак – представницею куратора Проекту «Пошук шляхів до миру в Східній Україні та Криму». Дійшли до спільної мети – спільними зусиллями допомагати переселенцям з Донбасу та домагатись припинення війни на сході.

«Ситуація, в якій зараз опинились переселенці дуже сумна, адже вони змушенні виживати далеко від власних домівок за копійки які їм платить держава, чого ледь вистачає аби винайняти житло. Ми хочемо втілити в життя цей проект, щоб достукатись до влади, щоб вона нарешті почала працювати, припинила війну на сході і повернулась лицем до таких людей. Ми мріємо, аби ці люди, які вимушено покинули свої домівки повернулись на рідні землі, возз’єднались зі своїми сім’ями і ми всі стали жити у мирній Україні» - відзначає Соломійчук.

Поділитися новиною:
Поділитися