11 травня, 14:02

Псевдоактивісти стали новим інструментом влади - Василь Курій

У суспільстві утворився новий небезпечний прошарок – професія громадський активіст. 

Про це у своєму постійному блозі на Gazeta.ua заявив представник ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини Василь Курій.

«Щоб себе так назвати, не потрібно належати до якоїсь структури, мати підтримку людей, освіту, навики, бути перевіреним якоюсь службою та навіть належати до громадської організації, - пояснює він. - Це модно. А влада, політичні партії і раді користати. Руками активістів віджимають заводи, заходять у кабінети і викидають неугодних чиновників чи, навпаки, заводять туди потрібних людей. Рік тому у Грибовичах інтерв'ю роздавали люди, які до того в цьому напрямку навіть не бували. На акцію "Стоплісоцид" у Львові лісгоспи вивели сотні своїх активістів-лісників за "здоровий ліс". За 300 гривень у годину активісти зроблять усе – спалять шини під податковою, перекриють рух транспорту, обіллють когось зеленкою. А хто відрізнить зерно від полови?»

Активні майданівці Старосамбірщини не зареєстрували у 2013 році "Самооборону Старосамбірщини" у юстиції. І саме тепер, у 2016 році, її зареєстрували зовсім інші люди - на сторожа райдержадміністрації, який агітував колись за Партію регіонів.

«Тепер Самооборона району служитиме райдержадміністрації, - пояснює Курій. - Щоб створити ГО, потрібно два паспорти і заява. Їх назви нічого не означають – Щит, Меч, Захист, Якийсьтамцентр».

За словами Курія, при державних адміністраціях створюються громадські ради. Але комплектацію цієї ГО підписує чиновник структури, при якій ця рада буде працювати. Щоб працювати в атестаційних комісіях при міністерствах, активісти мусять їздити у столицю за чиїсь кошти. Або витрачають свої – на що не в кожного є можливості, або активістам платять.

«Не побоюся порівняти таких проплачених активістів із переодягненими загонами НКВС, які у 1940-х роках ходили лісами у формі повстанців. Ви, хто бере гроші за паління шин і участь у квазікомісіях, теж працюєте проти свого народу», - резюмував Василь Курій.
Поділитися новиною:
Поділитися