11 травня, 10:49

Мер Турки Геннадій Когут вдруге довів в Апеляційному суді незаконність дій слідчих та прокурорів

Мер Турки Геннадій Когут, обраний від парті "ВОЛЯ", а зараз це РУХ НОВИХ СИЛ, вдруге довів в Апеляційному суді Львівської області незаконність дій слідчих та прокурорів за результатами обшуків.

27 квітня Апеляційний суд Львівської області, в черговий раз, встановив незаконність дій як слідчого так і слідчого судді при накладенні арешту на майно і скасував ухвалу Самбірського міськрайонного суду про арешт майна Турківської міської ради.

Такі висновки суду апеляційної інстанції вказують на неправомірність і необгрунтованість дій слідчих, що може свідчити про замовний характер кримінальної справи.

В ухвалі апеляційного суду зазначено:

«Під час розгляду апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді встановлено, що клопотання про арешт майна подане слідчим без додержання вимог ч.2 ст. 171 КПК України.

Зокрема, у клопотанні слідчого не зазначено підстави і мету відповідно до положень статті 170 КПК України та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна.Крім того, до клопотання не долучені документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, а також не додані оригінали або копії документів та інших матеріалів (належним чином оформлені), яким слідчий обґрунтовує доводи клопотання. Слідчий суддя при розгляді клопотання слідчого, не звернув уваги на вказані порушення закону, чим допустив істотне порушення кримінального процесуального закону.

Крім того, незрозумілим є покликання в ухвалі слідчого судді на зміст ст.167 КПК України, яке передбачає підстави тимчасового вилучення майна, а також на зміст ч.2 ст.170 КПК України (в редакції від 13.04.2012 року).Слідчий суддя, розглянувши клопотання слідчого про арешт майна, не перевірив відповідність його вимогам ст. 171 КПК України, не виконав вимоги ч.3 ст.172 КПК України, які повинен був виконати, що призвело до постановлення незаконного, необґрунтованого та невмотивованого судового рішення.»

Нагадаємо, 19 квітня Апеляційним судом Львівської області було скасовано також рішення суду першої інстанції про арешт особистого майна Когута, яке мером уже отримано.

Також, Самбірським міськрайонним судом Львівської області було скасовано арешти на майно майже всіх осіб у яких був проведений обшук у житлі 09.03.2017 р. і дане майно вже особами отримано.

Крім того, міською радою скеровано клопотання про зняття арешту із сміттєзбиральної машин і повернення у власність міської ради.

При цьому, 25.04.2017 р. слідча Куч Н.Д. повідомила службових осіб Туркіської міської ради, що наразі експертом, залученим слідством, вже проведено огляд сміттєвозу КАМАЗ і подальшої потреби в його зберіганні, по-суті, немає. Цікавим є той факт, що ані представники міської ради, ані ФОП В.Маркович не були попереджені і не були присутні на огляді. При цьому, огляд проводився в присутності Миколи Коноваленка - заступника голови ГО «Учасники АТО Турківщини» і Андрія Доротича - депутата міської ради від ПП «Народний контроль».

Варто звернути увагу також на те, що неповернення у власність сміттєзбиральної машини перешкоджає Турківській міській раді у здійсненню нею діяльності, передбаченої законодавством України та завдає шкоди мешканцям міста.

Прес-служба партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі у Львівській області
Поділитися новиною:
Поділитися