26 квітня, 19:39

Сміттєвий меморандум на Львівщині порушує законодавство – юрист і людина ВОЛІ – РУХУ НОВИХ СИЛ

Оголошений меморандум про розподіл львівського сміття між містами Львівської області порушує чинне законодавство.
Про це заявив юрист і людина ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Віталій Надашкевич.

«Оголошений сміттєвий меморандум практично порушує законодавство України.  Адже він оголошений на 2 роки, а з січня 2018 року Законом України «Про відходи» не можна буде вивозити на полігони необробленого сміття. Пунктів обробки на Львівщині не існує, як і сміттєпереробного заводу», – сказав  Надашкевич.

Він пояснив, що необроблене сміття – це спресоване і таке, що не вступає в реакції з водою, повітрям.
Також юрист наголосив, що з 2007 року існує напрацьована програма Львівської обласної ради про поводження з твердими побутовими відходами у Львові.  За нею область мали поділити на кластери та зробити кілька станцій переробки з налагодженою логістикою. Однак вона не прийнята.

«Якби обласні депутати довели справу до кінця, самої трагедії у Грибовичах можна би було уникнути. А тим більше, сьогодні не було би сміттєвого колапсу у Львові та вивозу  на стихійні звалища міст області», - додав Віталій Надашкевич. 

Нагадаємо, 21 квітня на нараді у Львівській облдержадміністрації за посередництвом віце-прем'єр-міністра Володимира Кістіона львівська міська та обласна влада уклали меморандум із 19-ма містами Львівщини. Вони мають приймати від 10 до 80 тонн відходів Львова щодня протягом 2 років. Однак представників деяких міст, яких внесено у так званий меморандум, навіть не було на нараді та ніяких документів вони не підписували.

Поділитися новиною:
Поділитися