14 квітня, 15:27

Юрій Гамар: Земельний дерибан у Самборі припинено – в місті буде земельний аукціон

Одіозного чиновника Галину Магац, яка багато років займала посаду начальника земельних відносин у Самборі, звільнили. 

Політичні опоненти мера Юрія Гамара готують звинувачення про незаконне звільнення «багаторічного досвідченого фахівця».

22 грудня 2016 року у Самбірську міську раду надіслали запит, на основі яких документів в приватну власність перейшов колишній кінотеатр "Кобзар" та кому належить ділянка розміром 0,258 га. Кінотеатр розташований у самому центрі Самбора.

З’ясувалося, що договір оренди землі тривав з 2010 до 2015 року. Далі сесія мала би продовжити чи не продовжити угоду. Але це у 2015 році зробили без депутатів.

Тож мер Самбора Юрій Гамар розпочав службове розслідування. Адже земельні питання - це виключно компетенція сесії міської ради.

Угоду може продовжити міський голова або секретар ради, якщо його уповноважили, - у випадку якщо оренда закінчилася а сесія впродовж місяця не спромоглася винести рішення.

Ділянка під "Кобзарем" знаходиться в оренді ТОВ "Кінолюкс". У 2015 році наступну 5-річну угоду підписали директор "Кінолюксу" Володимир Мурайко і на той час секретар міської ради Володимир Дацюк. Галина Магац тоді очолювала земельний відділ.

«Терміни не сходяться. Дати підставляли. А начальник земельного відділу мала б, отримавши заяву від орендаря на продовження оренди, винести її на розгляд комісії, а далі підготувати проект рішення на сесію, дотримуючись чітко чинного законодавства і посадової інструкції», - розповідає начальник юридичного відділу міськради Самбора Володимир Процайло. 

Також торік у травні новий секретар ради Юрій Дмитришин зобов'язав Магац провести ревізію, чи сплачують гроші до бюджету всі орендатори міських земель. Потім список злісних боржників вивісили на сайті міської ради. Але секретаря звільнили, робота не була доведене до кінця. Тоді з’ясувалося, що десятки підприємців роками не платять за оренду.

Також з’ясовано, що відповіді на звернення самбірчан земельний відділ надавав невчасно. Те, що можна було робити рік, робилося роками.

«Ця людина, яка роками напрацьовувала земельні схеми, буде звільнена. Тепер ми прискіпливо обиратимемо наступного начальника земвідділу, - заявив Юрій Гамар. 

«Також я заборонив практику оренди, коли ділянка за простою схемою здавалася в оренду, далі з’являвся новобуд і наступним кроком переходила до орендаря за безцінь. Уже скоро запрацює земельний аукціон в Самборі, якого тут не було роками. Це нонсенс. Люди не звикли працювати за законом. Відкриті і прозорі торги вперше в історії принесуть в міський бюджет мільйони гривень, за які ми будемо робити дороги, вулиці, площі», - прогнозує Гамар.
Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися