30 березня, 16:39

Нелегальний свинокомплекс в Керниці забруднює поля, дороги та повітря – «ВОЛЯ»

Більше трьох років свиноферма у селі Керниця Городоцького району на Львівщині  забруднює дороги, поля та сіножаті. Мешканці скаржаться на постійний гидкий запах у повітрі.

Про це повідомляє активістка «ВОЛІ» із Керниці Юлія Мацько.

«Підприємство не має дозволів на проведення такої діяльності. Насправді ніби-то орендує у Керниці складські приміщення. Не має спеціально обладнаних очисних споруд чи відстійників. Та не має навіть права власності чи користування земельною ділянкою!», - заявила Мацько.

Вона додала, що місцева влада закриває на все очі, сільський голова не проживає у селі. Не допомагає і звернення до обласної адміністрації. «На нашу скаргу відповіді ми так і не отримали з вересня минулого року», - зазначає активістка.
У навколишнє середовище з ферми потрапляють: аміак, метан, сірководень, діоксид сірки.  

«Ми розуміємо, що це не звичайні домашні свині. Це тварини, яких вирощують на спеціальних преміксах. І відходи від них не є корисними навіть для ґрунтів. Отрута потраплятиме цієї весни знову у городину.  А тим більше, цим не можна дихати людям. У повітрі стоїть такий запах, що неможливо відчинити вікна», - обурилась людина ВОЛІ.

На сіножатях утворюються ставки від великої кількості гноївки. Вона потрапляє у ґрунтові і підземні  води. Мацько попереджає владу області про можливість екологічної катастрофи у Керниці.

«Ми розуміємо, що нелегальна ферма не може належати пересічному мешканцю. Є змова чиновників. За чиїсь доходи місцеві селяни платять власним здоров’ям», - додала Мацько.
Активісти «ВОЛІ» вимагають службових розслідувань про діяльність свиноферми у Керниці.Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися