14 березня, 18:50

Старосамбірська райрада засудила силовий розгін блокади торгівлі з окупантами – «ВОЛЯ»

Розгін людей, які блокували торгівлю з окупантами у Кривому Торці, засудила Старосамбірська районна рада. 

Про це повідомила прес-служба партії «ВОЛЯ».

На сесії 14 березня з ініціативи фракції «ВОЛІ» депутати прийняли відповідне звернення, яке вже скеровано Президенту, парламенту і Кабміну.

«У черговий раз влада, прислуговуючи олігархам і вдаючись до методів часів Януковича, вчинила злочин проти своїх громадян, - йдеться у документі. - Під час спецоперації співробітники СБУ та поліції побили і затримали активістів. Відповідальність за ці злочинні дії повинні понести як учасники спецоперації, так і їх керівники – міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, керівник Антитерористичного центру Віталій Маліков, начальник Нацполіції у Донецькій області В’ячеслав Аброськін. Вони мають бути негайно звільнені зі своїх посад». 

Також серед вимог старосамбірських депутатів - звільнити  і не переслідувати учасників блокади, прийняти закон про тимчасово окуповані території, припинити «обмін товарами». Депутати вимагають пояснення, чи виправдані тарифи на електроенергію і чому досі ведеться торгівля з окупованими територіями. Для цього в парламенті має бути створена тимчасова слідча комісія.

«Влада покриває торгівлю з окупантами і в той час шантажує українців відключенням світла, - заявив депутат райради Василь Курій. 

«Вони годують нас цинічними заявами, що якщо ми відмовимося від вугілля з окупованих територій, то це буде надто дорого для України. Але за роки війни з Росією уряд мав час знайти способи забезпечити країну вугіллям. Нацкомісія з енергетики запровадила формулу  «Роттердам+», де закладена така вартість вугілля, наче Україна закуповує його на європейських біржах. На цьому збагачують олігархи – власники ТЕС та шахт в ОРДЛО. Тому ми вимагаємо покарати тих, хто збагачується на кривавій торгівлі і обкрадає країну підняттям тарифів. Необхідно позбавити війну економічного сенсу», - пояснив Курій.

Нагадаємо, 13 березня СБУ та сили КОРДу влаштували силовий розгін редуту блокадників поблизу селища Щербинівка на Донеччині, в результаті чого було затримано 43 особи.Представники "ВОЛІ" в понеділок ввечері прийшли на Майдан Незалежності, де обговорювалось питання щодо штурму блокади торгівлі з ОРДЛО.

Партія "ВОЛЯ" ініціювала проект постанови про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування умов законності торгівлі з тимчасово окупованою територією України (6095 від 20.02.2017). Робота цієї комісії має дати українцям чітку і правдиву відповідь  щодо "ціни питання"  торгівлі з терористами та вказати, хто саме отримує надприбутки в цій незаконній схемі.

Прес-служба партії «ВОЛЯ»

Поділитися новиною:
Поділитися