17 лютого, 14:40

«ВОЛЯ»: Перш ніж піднімати ціну на теплопостачання в Галицькій ЦРЛ необхідно покращити його якість

Перш ніж піднімати тарифи на постачання теплової енергії у Галицьку ЦРЛ необхідно покращити якість теплопостачання, щоб приміщення лікарні обігрівались належним чином.

Вчора, на сесії Галицької міської ради розглянули питання «Про затвердження тарифу на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії». Депутатський корпус прийняв рішення підняти тариф, проти такого рішення виступили лише депутати фракції «ВОЛЯ».

ТзОВ "Альтеко" є постачальником теплової енергії для КЗ" Галицька ЦРЛ" з 2011 року. В них з лікарнею укладені договора оренди приміщення двох котелень, які були переведені на альтернативний вид палива-дрова. В двох котельнях ТзОВ "Альтеко" поставило свої котли ,а також їхні працівники здійснюють обслуговування котлів та опалення. Між фірмою та лікарнею був укладений договір на постачання теплової енергії у вартості 1100 грн за 1 Гкал.

Нещодавно фірма «Альтеко» звернулась до Галицької міської ради, яка згідно з законодавством регулює ціноутворення в бюджетних установах, що знаходяться на території міської ради. Фірма просить переглянути тариф і збільшити його до 1238 грн. /1 Гкал. у «Альтеко» мотивують це тим, що зросла мінімальна заробітна плата, піднялась вартість деревини та послуг транспортування. Крім того, раніше, депутат Галицької районної ради представник «Альтеко» Володимир Сендунь, звертався і до керівництва райради щодо даних проблемних питань, однак відповіді з району ще не надійшло йому і досі.
Однак, на сесії гостро підняли питання якості теплової енергії, що надається фірмою. Медики та пацієнти заявляють, що лікарня не обігріваться належним чином.

«Палати холодні, через це пацієнти можуть, навіть, захворіти на пневмонію перебуваючи в лікарні. Такі умови є неприйнятними, особливо для такого закладу як лікарня» - обурюються медики. Варто додати, що напередодні, Президент Петро Порошенко був на відкритті нового корпусу цієї лікарні.

Крім того, на сесії, один з депутатів галицької міськради відзначила, що фірма не уклала додатковий договір на фінансування 20% за надані послуги відповідно до попереднього договору з центральною районною лікарнею на час проведення процедури.

Попри такі дискусійні моменти, депутати міської ради проголосували «за» підняття тарифу, окрім депутатів від партії «ВОЛЯ». Керівник фракції Володимир Горбаль відзначає, що перш ніж піднімати тарифи, необхідно врегулювати питання якості теплопостачання та знайти компроміс між фірмою «Альтеко», ЦРЛ та районною владою, яка виділяє кошти на лікарню.

«Оскільки не був переукладений договір між фірмою та лікарнею, а також численні скарги лікарів та пацієнтів на низьку якісь опалення приміщень лікарні, фракції «ВОЛЯ» не підтримала підняття тарифу. Всі ми розуміємо, що ціни ростуть, і є потреба і тут відкорегувати вартість теплопостання, однак перш за все необхідно налагодити систему теплопостачання, щоб лікарня обігрівалась належним чином. Комфортні та безпечні умови забезпечують належну роботу медиків та сприяють одужанню пацієнтів» - переконаний Горбаль.

Поділитися новиною:
Поділитися