16 лютого, 18:57

У Старобогородчанській ОТГ розробили стратегію розвитку до 2026 року

На основі опитувань мешканців Старобогородчанської ОТГ розробили стратегію розвитку громади на 2017-2026 роки.

Днями стратегію розвитку для Старобогородчанської об'єднаної територіальної громади, яку протягом року напрацьовували місцеві експерти за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" представив громаді керівник проекту Василь Мартинюк. 

Для розробки стратегії було проведено опитування мешканців громади. Найчастіше в анкетах мешканці нарікали на стан доріг і вимагали ремонту. Люди мріють про досягнення міського рівня комфорту зі збереженням затишності села.Вимагають також покращення якості питної води.

На підставі анкетування мешканців у стратегії розвитку виокремили три головні цільові напрямки:

- громада з комфортними умовами проживання;
- громада, сприятлива для ведення бізнесу та інвестицій;
- громада з добрим урядуванням та активними мешканцями.

Для кожного з напрямків написали коротко- та довогострокові перспективи.

Голова Старобогородчанської ОТГ від партії «ВОЛЯ» Ярослав Здерка відзначив, що громада брала активну участь у формуванні стратегії розвитку.

«Робоча група напрацювань складається із 60 людей , було проведено зустрічі із депутатами, представниками бізнесу, освіти, медицини, адмінперсоналом, мешканцями сіл, тому весь час громада брала участь в написанні всієї стратегії. Під час напрацювань було охоплено всі напрямки, обговорено та почуто всі побажання та зауваження від людей та підбито підсумки . Всі проблемні питання, а їх було майже 160, були систематизовані» - наголосив Здерка.

Голова ОТГ також відзначив, що наявність цієї стратегії дасть змогу об’єднаній територіальній громаді брати участь у конкурсах і проектах. Крім того, сам бюджет сільської ради приймається виходячи із стратегії розвитку. 

«Наприклад коли ми приймали бюджет на 2017 рік, заклали, щоб в двох селах відновити будинки культури та інше - це все було прописано в стратегії. На наступний рік виходячи з цієї нової стратегії, яка формувалась на основі побажань мешканців, визначатимемо пріоритетні об’єкти» -  пояснив Ярослав Здерка.

Також, як розповів Здерка, було розроблено Статут, який пройшов обговорення у всіх населених пунктах, у якому прописані механізми взаємодії громади з владою та владних гілок між собою. Стратегія і Статут мають бути прийняті на сесії.

Поділитися новиною:
Поділитися