16 лютого, 18:47

«Перевізники, громадяни і влада мають знайти компроміс у вирішенні проблеми з пасажирськими перевезеннями» - Михайло Рогів

Щоби вирішити проблему з підняттям тарифів на проїзд у громадському транспорті та пільговими перевезеннями в Коломиї необхідно знайти порозуміння між перевізниками, владою та користувачами послуг.

На цьому наголосив координатор Коломийської міської організації партії «ВОЛЯ» Михайло Рогів, який поспілкувався щодо цієї проблеми з коломиянами, перевізниками та міською владою. 

Нещодавно, перевізники Коломиї подали до міської влади економічні обгрунтування, за якими хочуть підняти ціну за проїзд з 3,50 грн до 5 грн. 

«Перевізники передали нам розрахунок величини тарифу, у зв’язку з тим що піднялися ціни на пальне, на запчастини. Вони хочуть підвищити вартість з 3,50 до 5 гривень, у вечірні години до 7 гривень, під час навчального процесу 3 гривні для школярів. Ми зробили перерахунки, і обгрунтована ціна становить 5 гривень» - зазначила начальник відділу економіки Коломийської міської ради Світлана Сенюк.

«В даний час, враховуючи розмір пенсії та зарплат, проїзд мав би становити не більше 3 грн 50 коп. Мені як пенсіонеру скрутно платити підвищену ціну» - обурюється мешканець Коломиї Мирослав.

Координатор Коломийської міської організації партії «ВОЛЯ» Михайло Рогів наголосив, що проблемою є відсутність порозуміння між перевізниками, владою і пасажирами.

«Бажання людей зрозуміле, вони хочуть їздити за якомога меншу суму. Для перевізників підвищення цін є необхідністю, на це більшою мірою вплинув рівень мінімальної зарплати, оскільки на підприємців збільшився податковий тиск, відповідно їм не вистачає коштів щоб належним чином забезпечувати перевезення. Влада ж особливого впливу на ціноутворення немає, але вона провела аналіз і заявляє, що підвищення є обгрунтованим. Хоча, можливо, вистачило б підняття і на 50 коп. Питання підвищення ціни обговорять на громадських слуханнях і потім затвердять на сесії. Сподіваюсь, що ціну затвердять такою, яку погодять коломияни на слуханнях» - відзначив координатор Коломийської міської організації партії «ВОЛЯ» Михайло Рогів.

Таке підвищення перевізники обгрунтовують і тим, що їм не компенсовують пільговий проїзд громадян. Вони за власний кошт перевозять пільговиків 8 категорій (інваліди І і ІІ груп, чорнобильці, учасники бойових дій і т.д.), однак пенсіонерів, інвалідів ІІІ групи та дітей із багатодітних родин вони возити не в змозі. Нещодавно Коломийська влада запровадила компенсаційні талони для обліку пільгового проїзду, які видають цим пільговим категоріям. На одну особу розраховано 50 талонів у рік. Ці витрати перевізникам будуть відшкодовувати з міського бюджету.

«Я вже взяла пільгові талони, 50 талонів на рік це дуже мало, це чотири поїздки в місяць, цього вистачить щоб поїхати взяти пенсію. Людина мусить і до лікарів ходити, і в аптеки, і щось купити. А оплачувати проїзд ми не в змозі»- переконана пенсіонер Наталя.

В той час перевізники кажуть, що впровадження таких талонів хоча б частково зменшить їх витрати на пільгові перевезення.

«Якщо б влада компенсовувала проїзд пільгових категорій, то ціна була б 4 гривні. На жаль, держава може тільки вимагати, що треба їх возити, але на компенсацію не має коштів. За минулий рік влада не зробила жодного кроку, запровадження цих талонів це вже крок до кращого»  - Кіценюк Юрій.

 «Влада домовилась з перевізниками, що вони надалі перевозитимуть пільговиків цих 8-ми категорії безкоштовно, і ввела талони, таким чином лімітуючи кількість проїздів пенсіонерами. Виходить так, що весь пільговий тягар лягає на пересічного громадянина, який змушений платити більше за проїзд, бо перевізникам не відшкодовують пільгові перевезення» - наголосив Михайло Рогів.

Він відзначив, що в Коломийському районі ситуація ще гірша, пенсіонерів взагалі відмовляються везти, в районному бюджеті не знайшли  коштів на відшкодування перевізникам.

«Зараз вони шукають вирішення проблеми. Район звертався до сільських голів з проханням, щоб вони оплачували пільгові перевезення з місцевих бюджетів, але зрозуміло, що в бюджеті села цих коштів не вистачить».

Поділитися новиною:
Поділитися