16 лютого, 17:15

«ВОЛЯ» Бурштина вшанувала пам’ять загиблих на війні в Афганістані

28 років тому 15 лютого 1989 року закінчилася одна з найбільш довгих і трагічних війн другої половини 20 ст – війна в Афганістані. Відзначаючи річницю виведення військ з Афганістану, вчора,  у Галичі близько 60 афганців згадали загиблих на цій війні земляків, зустрілись зі своїми побратимами.

Серед них і депутат Бурштинської міської ради від партії «ВОЛЯ» Ігор Дулик. У 1970 році призвався служити на Байконурі та інших місцях, а на останньому році служби його призвали в Афганістан, де спочатку в Ташкенті проходив місяць тренувань: стрибав з парашутом, вчився стріляти, збирати автомати. Після цього Ігор Дулик потрапив а автомобільний батальйон особливого призначення.

«Ми їздили далеко, були і під Пакистаном, робили різні грузи: то медикаменти, то харчі, то боєприпаси, будівельні матеріали. Там був поранений, маю медаль за відвагу» - розповідає Ігор Дулик.

День виведення військ з Афганістану співпав з великим християнським святом Стрітення, тож відзначення річниці у Галичі почалось зі Служби Божої у місцевій церкві за померлих у війні. З Галицького району там загинуло 8 військових, один пропав безвісти. 

«Там загинув мій однокласник. Підбило БТР, він пішов  витягати звідти товариша і в той час БТР підірвався. За це йому присвоїли орден Червоної зірки» - каже Дулик.

За традицією, після служби, поклали вінки до пам’ятника героям, який, до речі, одним з перших встановили в Радянському Союзі і зібрались у Народному домі на віче-реквієм, присвячений пам’яті усіх хто не повернувся з цієї далекої війни.

«Дуже подобається, що Галич за нас пам’ятає, люди, навіть, хворі прийшли щоб віддати честь побратимам і уважити людей, які воювали» - каже депутат.

Також, сьогодні Ігор Дулик з ветеранами війни навідались до Бурштинської ЗОШ №2, щоб розповісти дітям про історію та героїв.

«Це дуже добра справа говорити з дітьми про такі події. Вони повинні чути як було колись, вчитись на нашому прикладі, знати про тих, хто віддав своє життя в трагічній війні» - переконаний Дулик.

«Особливо важливі такі зустрічі в час, коли і сьогодні на території України триває війна. Діти повинні знати історію і ті події, в яких наші земляки проявили свою відвагу і мужність. Це є частиною їх національно-патріотичного виховання, вони можуть почрепнути для себе багато цікавого і корисного з розповідей ветеранів війни» - відзначила координатор Бурштинської організації партії «ВОЛЯ» Ольга Король.

Поділитися новиною:
Поділитися